کد خبر : 100532
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۰
31 اشتراک
آخرین عناوین

تقاضای محسن هاشمی از مردم تهران

به گزارش وعده صادق  محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران عصر امروز(جمعه۱۳بهمن) در بیست ونهمین نشست کمیته دائمی کنفرانس بین المللی احزاب آسیایی و دومین کنفرانس ویژه راه ابریشم با بیان اینکه ما ناگزیر هستیم که توسعه شهری را در راستای توسعه متوازن کشوری قرار دهیم، اظهار داشت: بسیاری از کشورها معاهده محیط زیستی را امضا کرده و به آن متعهد شده‌اند.

هاشمی با اشاره به وجود احزاب مختلف در کشورهای گوناگون برای حفاظت از محیط زیست تصریح کرد: این احزاب معتقدند که اقتصاد و محیط زیست در کنار هم هستند.

رئیس شورای شهر تهران عنوان کرد: در جوامع مردمسالار، احزاب نقش مهمی در رسیدن به توسعه پایدار شهری دارند و این احزاب، توانایی‌های مردم را به منصه ظهور می رسانند تا از این طریق بتوانند به توسعه پایدار برسند.

وی با بیان اینکه شوراهای شهری در واقع مجالس محلی هستند، خاطرنشان کرد: اگر سیستم و شورای شهر از برنامه‌های توانمندی برخوردار باشد، می‌توان مدیریت شهری توانمندی داشت.

هاشمی افزود: برای اینکه از ایجاد مشکل جلوگیری کنیم باید منابع مختلف مالی و سرمایه را مدیریت کنیم تا به یک توسعه پایدار دست یابیم و این کار بدون حضور مردم در این صحنه‌ها امکان پذیر نیست.

رییس شورای شهر تهران عنوان کرد: اگر امکانات به خوبی مدیریت نشوند نمی‌توانند اثرگذار باشند و در این زمینه تشکل‌های مردم محور می‌توانند، نقش توسعه پایدار شهری را ایجاد کنند که حضور احزاب نیز می‌تواند در این زمینه موفق باشند.

هاشمی خاطرنشان کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز در این زمینه تلاش‌های فراوانی کردند، همچنین تلاش زیادی برای توسعه احزاب در کشور داشتند. اگر احزاب سیاسی بخواهند با نگرش توسعه پایدار شهری پیش روند می‌‌توانند با رای و اراده مردم در این مسیر قرار گیرند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir