• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۳۱ | کد خبر : 10095
 • ۱۴۷۲۰۶۷_۵۰۹

  راهپیمایی امسال حواشی جالبی هم به همراه داشت که مورد توجه رسانه‌های مختلف بویژه خبرنگاران خارجی قرار گرفت. استقرار جدیدترین موشک بالستیک ایران (عماد) در مسیر راهپیمایی، شبیه‌سازی بازداشت ملوانان نیروی دریایی آمریکا و حضور حاج قاسم در جمع راهپیمایان، از جمله مهمترین حواشی راهپیمایی امسال بود.

  راهپیمایی مردم ایران در سی و هفتمین جشن استقلال و آزادی، همانند سال‌های گذشته با شکوه و حضور میلیونی ایرانیان در سراسر کشور برگزار شد. راهپیمایی امسال حواشی جالبی هم به همراه داشت که مورد توجه رسانه‌های مختلف بویژه خبرنگاران خارجی قرار گرفت. از استقرار جدیدترین موشک بالستیک ایران (عماد) در مسیر راهپیمایی تا شبیه‌سازی بازداشت ملوانان نیروی دریایی آمریکا از جمله مهمترین حواشی راهپیمایی امسال بود. حضور مقامات مختلف کشور، از جمله سردار رشید سپاه اسلام، حاج قاسم سلیمانی هم بازتاب قابل توجهی در میان خبرنگاران و رسانه‌های خارجی داشت.
  در ادامه بازتاب راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن امسال در رسانه‌های جهان آمده است:

   

  واکنش رسانه‌های جهان به حضور میلیونی مردم ایران + تصاویر

  خبرگزاری آسوشیتدپرس از تهران گزارش داد مردم ایران در سراسر کشور سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.

  به گزارش آسوشیتدپرس، راهپیمایان ایرانی شعارهای سنتی «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» را سر می‌دهند و خیابان‌های شهرهای مختلف با بنرها و پوسترهای ضدآمریکایی و ضداسرائیلی آزین‌بندی شده است.

  این خبرگزاری آمریکایی در گزارش خود به دخالت آمریکا و کودتای ۲۸ مرداد اشاره می‌کند که ایالات متحده با سرنگون کردن دولت دکتر مصدق، محمدرضا پهلوی را به قدرت رساند.

  واکنش رسانه‌های جهان به حضور میلیونی مردم ایران + تصاویر

  روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز هم با انعکاس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: تلویزیون ایران روز پنج‌شنبه مردم در تهران و دیگر شهرهای ایران را نشان داد که در هوای بسیار سرد زمستان در راهپمایی سالگرد پیروزی انقلاب شرکت کرده‌اند.

  واکنش رسانه‌های جهان به حضور میلیونی مردم ایران + تصاویر

  روزنامه صهیونیستی جروزالم پست از حضور یک هیئت سیاسی حماس برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران خبر داد. به گزارش این روزنامه اسرائیلی، هیئت حماس به ریاست ابوعمر ناصر ضمن شرکت در جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با مقامات ایران نیز دیدار خواهند کرد.

  واکنش رسانه‌های جهان به حضور میلیونی مردم ایران + تصاویر

  دیلی میل انگلیس با اشاره به بنرهای «مرگ بر آمریکا» و سلفی راهپیمایان با موشک بالستیک عماد، گزارشی از حواشی سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب را منتشر کرده است.
  به گزارش دیلی میل به نقل از خبرگزاری فرانسه، «صدها هزار» نفر در میدان تاریخی آزادی تهران گردهم آمدند؛ جایی که حسن روحانی رئیس جمهوری ایران قرار بود در آن جا سخنرانی کند. بسیاری از راهپیمایان ایرانی پلاکاردهای «مرگ بر آمریکا»‌ و «مرگ بر اسرائیل» حمل می‌کردند؛ و برخی دیگر پرچم‌های ایران.

  واکنش رسانه‌های جهان به حضور میلیونی مردم ایران + تصاویر

  دیلی استار لبنان هم به نقل از خبرگزاری فرانسه، حواشی راهپیمایی ۲۲ بهمن را گزارش داده است. به گزارش مشرق، این رسانه‌ لبنانی بخش‌هایی از سخنرانی روحانی را هم در مورد انقلابی بودن تمام جناح‌های کشور بازتاب داده است.

  واکنش رسانه‌های جهان به حضور میلیونی مردم ایران + تصاویر

  یاهو نیوز هم مانند دیگر خبرگزاری‌ها و رسانه‌های خارجی و به نقل از خبرگزاری فرانسه، راهپیمایی مردم ایران را گزارش کرده است. بخش خبری یاهو به شبیه‌سازی بازداشت ملوانان نیروی دریایی آمریکا اشاره کرده و نوشته است «صحنه بازداشت ۱۰ ملوان آمریکایی و لحظه‌ای که دستهایشان رو پشت سرشان گذاشتند بارها از تلویزیون ایران پخش شد». روز گذشته همچنین فیلم جدیدی از این ملوانان که پس از دستگیری گریه می‌کردند، از سوی ایران منتشر شد.

  واکنش رسانه‌های جهان به حضور میلیونی مردم ایران + تصاویر

  فاکس نیوز از رسانه‌های وابسته به جناح محافظه‌کار آمریکا هم به نقل از آسوشیتدپرس، نوشت: «راهپیمایان با شعارهای ضد آمریکایی و ضداسرائیلی در خیابان‌های تهران و شهرهای دیگر ایران در سرمای زمستان حضور پیدا کردند.»

  واکنش رسانه‌های جهان به حضور میلیونی مردم ایران + تصاویر

  فرانس ۲۴ به نقل از دیگر رسانه فرانسوی (خبرگزاری فرانسه) حضور مردم و شعارهای همیشگی ضدآمریکایی و ضداسرائیلی را بازتاب داده است. به گزارش فرانس ۲۴، این اولین راهپیمایی مردم پس از توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی است.

  صحنه بازسازی شده بازداشت ملوانان آمریکایی در راهپیمایی امسال از جمله حواشی مورد توجه این رسانه‌ بود.

  واکنش رسانه‌های جهان به حضور میلیونی مردم ایران + تصاویر

  گالف نیوز امارات به شعارهای مرگ بر آمریکا راهپیمایان ایرانی در اولین راهپیمایی پس از توافق هسته‌ای اشاره کرده است. این رسانه اماراتی به نقل از خبرگزاری فرانسه، به حضور «صدها هزار» نفر از مردم در میدان آزادی تهران و محل سخنرانی رئیس جمهور و دیگر حواشی راهپیمایی امسال پرداخته است.

  واکنش رسانه‌های جهان به حضور میلیونی مردم ایران + تصاویر

  خبرگزاری شینهوا چین هم از یک روز قبل از راهپیمایی پوشش خبری آن را آغاز کرده است. شینهوا روز گذشته از دعوت رئیس جمهور برای حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن خبر داد و امروز نیز اخبار راهپیمایی را مخابره کرد.

  واکنش رسانه‌های جهان به حضور میلیونی مردم ایران + تصاویر

  المنار لبنان نوشت «میلیون‌ها» ایرانی سالگرد پیروزی انقلاب را جشن گرفتند. به گزارش المنار، سالگرد پیروزی انقلاب ایران در بیش از هزار شهر و ۴هزار روستا در سراسر کشور برگزار شد. بیش از ۵۲۰۰ خبرنگار داخلی و خارجی مراسم امسال را پوشش خبری دادند.

  منبع : مشرق

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  روسیه: هیچ آتش بس جدیدی در سوریه مد نظر نیست برخی از سخنرانی دانشجویان انقلابی در نماز جمعه ناراحتند اداره کشور به دعوا احتیاج ندارد/ امام انقلاب کرد تا دروغ و تهمت از جامعه برچیده شود هرگونه افزایش حقوق و مزایا و استخدام‌های جدید ممنوع است عباس صدری، پژوهشگر و استاد فلسفه اسلامی درگذشت درخواست ستاره استقلال برای جدایی در نیم‌فصل! عکس/ کوه‌های رنگی در چین ترکیه در کوچه پس کوچه‌های موصل دنبال چه می‌گردد/ شاه ماهی بعثی‌ها به عراق برگشت کوتاه شدن پیام اطلاع رسانی ترابرد پذیری/وایبر ایرانی در راه است/ترفند پدر برای دور کردن فرزند از تبلت و رایانه دلیل افزایش بدهی کشورهای خاورمیانه چیست؟ جلسه آسیب‌شناسی احزاب در کمیسیون شوراهای مجلس برگزار شد توضیح درباره بازداشت دو متهم مرتبط با بانک سرمایه برگزاری نشست جامع مذاکرات ایران و اتحادیه اروپا درسطح معاونان وزرای خارجه شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد اعلام شد یک گام دیگر در راستای یکسان‌سازی نرخ ارز/قیمت دلار دولتی بالا رفت عکس/ تصادف مرگبار کامیون و زانتیا میکروب های لوگوی گوگل زیر میکروسکوپ قرار گرفت+ عکس دولت تدبیر چقدر شغل ایجاد کرد؟مرکز آمار:۸۱۱ هزار شغل/وزیر روحانی: ۲٫۴ میلیون شغل مدافعان حرم نقش بسزایی در حفظ امنیت ایران دارند رییس‌جمهور وارد خمین شد