کد خبر : 101740
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۸:۵۱
23 اشتراک
آخرین عناوین

مشکلی در تامین و توزیع کالا ایام عید وجود ندارد/ بازرسی فعلی از بازار ساختار کاملی نیست


مشکلی در تامین و توزیع کالا ایام عید وجود ندارد/ بازرسی فعلی از بازارساختار کاملی نیستعلی فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد میزان درباره برنامه اصناف برای نظارت بر بازار شب عید اظهار کرد: برای بازرسی در ایام عید باید تمهیدات و تسهیلات ویژه ای در نظر گرفت بخشی از بازرسین اتحادیه ها در قالب بازرسان افتخاری در کنار بازرسین اتاق همکاری خواهند کرد.

وی در ادامه: همچنین ساعت کار بازرسین را افزایش خواهیم داد و اگر نیاز بود طرح تشدید بازرسی ها هم بیشتر استفاده خواهیم کرد و آنچه در توان است در بحث کنترل بازرسی و نظارت استفاده خواهیم کرد.

رئیس اتاق اصناف جمهوری‌اسلامی ایران با بیان اینکه بازرسی فعلی ساختار بسیار کاملی نیست گفت: بخشی که در حال حاضر عهده دار بازرسی است شامل یک‌هزارو ۴۵۰ نفر می باشند که باید این بخش را تقویت کنیم.

فاضلی گفت: البته تقویت نیروی انسانی در این بخش را خیلی مثمر ثمر نمی دانم بلکه باید در زمینه بازرسی بیشتر از مردم استفاده کنیم و اگر بتوانیم بحث نظارت کنترل و بازرسی بر بازار را مردم محور کنیم یقیننا کاربردی تر خواهد بود.

وی گفت: در روزهای پایان سال باید مردم کمک کنند تا اگر نقصی در مجموعه بازار می بینند سریعا به ۱۲۴ اعلام کنند تا بازرسین بر اساس شکایت مردم وارد عمل شوند نه اینکه نیرو به بازار گسیل کنیم تا آن را کنترل کنیم و این در شان بازار نیست.

رئیس اتاق اصناف تاکید کرد: به دلیل اینکه در تامین و توزیع کالا برای ایام عید هیچ مشکلی نداریم بالطبع نباید شاهد موضوع کم فروشی یا گرانفروشی در بازار را آنچنان شاهد باشیم اما وظیفه اتاق اصناف کنترل نظارت و بازار است و حتما وظیفه خود را در چارچوب قانون انجام خواهیم داد.

فاضلی درباره طرح تشدید بازرسی ها نیز گفت: در این طرح ۴۰۰ نفر از بازرسین سازمان حمایت در کنار ۱۴۵۰ نفر بازرس اصناف قرار خواهند داشت.

وی درباره بودجه بازرسی اصناف نیز اظهار کرد: بودجه بازرسی اصناف مجددا با وزیر صنعت طرح شد تا با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی صحبت کنند تا بودجه بازرسی آنچه که مدنظر است پرداخت شود.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir