کد خبر : 101844
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۰۱
17 اشتراک
آخرین عناوین

تداوم رشد منفی بخش مسکن در سال جاری/ بودجه عمرانی ثابت ماند


تداوم رشد منفی بخش مسکن در سال جاری/ بودجه عمرانی ثابت ماندبه گزارش خبرنگار گروه اقتصاد میزان، براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس، حاکی از رشد منفی بخش مسکن طی سال‌های ۸۸ تا حال حاضر بوده که این امر در دو سال اخیر تشدید شده است.

برای بررسی شرایط بخش ساختمان در سال جاری باید رشد ساختمان‌های دولتی که متکی به بودجه عمومی است و به علاوه رشد بخش ساختمان در بخش غیر دولتی وابسته به تعداد پروانه صادر شده باید مطالعه شود.

همچنین در سال ۹۴ رشد بخش مسکن (۱۷-) و سال ۹۵ رشد بخش مسکن به (۱۳-)  بوده است و پیش‌بینی می شود رشد ارزش افزوده بخش ساختمان در سال جاری به (۲٫۴-) رسیده که حاکی از کاهش هزینه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری در بخش‌های اقتصادی است.

این در حالی است که در پایان سال ۹۶ حدود ۴۲ هزار میلیارد تومان از منابع بودجه عمرانی محقق خواهد شد که رشد صفر درصدی نسبت به سال ۹۵ خواهد داشت.

به این ترتیب رشد ارزش افزوده بخش مسکن و ساختمان  دولتی و غیر دولتی در پایان سال جاری به (۲٫۴-) درصد خواهد بود.

شایان ذکر است، پروانه‌های صادراتی در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ رشد ۱۵ درصدی داشته است، در این میان در ۶ ماهه نخست سال جاری تعداد پروانه‌های صادر شده در مناطق شهری ۷٫۸ درصد رشد داشته است.

گفتنی است، که رشد ساختمان‌های بخش خصوصی در پایان سال ۹۶  مثبت و حدود ۱٫۴ درصد پیش‌بینی می‌شود.

تداوم رشد منفی بخش مسکن در سال جاری/ بودجه عمرانی ثابت ماند

انتهای پیام/

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir