• تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۳ | کد خبر : 10297
 • به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا: سردار سیدکمال هادیانفر گفت: افزایش سرعت عمل در رسیدگی به پرونده ها یکی از مهم ترین مطالبات پلیس در فضای مجازی به شمار می آید و برقراری تماس با مرکز امداد و فوریت های پلیس سایبری کشور یکی از آسان ترین روش های ارتباط مردم با این پلیس است.

  وی افزود: افسران حاضر در این مجموعه به صورت ۲۴ ساعته در حال خدمت رسانی و ارائه مشاوره به مردم هستند و در صورت نیاز به شکایت های مردمی نیز رسیدگی می کنند، شهروندان می توانند ضمن تماس با تلفن گویای ناجا به شماره ۸۱۸۱۸ و با انتخاب عدد ۶، مشکلات سایبری خود را با این پلیس در میان بگذارند.
  وی با اشاره به اینکه پرونده های تشکیل شده از طریق تماس های مردمی به ادارات و بخش های مربوطه در حوزه های پیشگیری و عملیاتی فتا ارجاع داده می شود، افزود: از مجموع آمار چت های صورت گرفته با مرکز فوریت ها ۹۰ درصد مربوط به دریافت گزارشات، ارائه راهنمایی به شهروندان، هشت درصد تشکیل پرونده و ارجاع به واحدهای تخصصی و ۲ درصد مربوط به شکایت از روند تشکیل پرونده ها است.
  رئیس پلیس فتا ناجا تصریح کرد: در مجموع تماس ها، تاکنون ۴۵ درصد در زمینه کلاهبردای، ۱۸ درصد در زمینه حملات سایبری، ۲۰ درصد در زمینه مزاحمت های برخط و نهایتا ۱۷ درصد در زمینه برداشت های غیرمجاز پاسخگویی صورت گرفته است.
  وی گفت: این آمار ها یقینا با رضایتمندی ایجاد شده در بین مردم ، سیر صعودی می گیرند و مراجعه مردم برای پیگیری امور خود از این طریق افزایش می یابد.
  هادیانفر با بیان اینکه پلیس فتا به چهار عامل پیش بینی پذیری، دقت، سرعت و امنیت در رسیدگی به پرونده توجه ویژه دارد، افزود: ما به دنبال افزایش سرعت عمل در رسیدگی به پرونده ها هستیم تا زمان کشف به وقوع را به حداقل ممکن رسانیم.
  وی تصریح کرد: هم اکنون تلاش ها برای رسیدن به استانداردهای پلیس کشورهای توسعه یافته و افزایش امنیت مردم در اولویت ما قرار دارد و امیدواریم که این مهم در آینده نزدیک بیش از گذشته محقق شود.
  این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه مرکز فوریت های سایبری پلیس فتا زمینه ساز اعتماد بخشی میان مردم و پلیس شده است، گفت: مردم به عنوان سرمایه های هر کشور نیازمند امنیت در ابعاد مختلفند؛ بر همین اساس برقراری ارتباط میان پلیس فتا و مردم، بدون هیچ واسطه ای زمینه ساز افزایش ضریب امنیت خواهد بود و همین موضوع باعث می شود تا مردم بتوانند برخی لایه های پنهان جرائم را در اختیار پلیس قرار دهند.
  وی ادامه داد: جرائم در محیط سایبر با جرائمی که در فضای عمومی جامعه رخ می دهد دارای شکل و نمایی متفاوت است؛ بر همین اساس رویکرد پلیس نیز در این زمینه باید متفاوت باشد و از تمام ظرفیت ها برای شناسایی و برخورد با عوامل بروز جرم استفاده کند.
  این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد: البته تمام تلاش ها در راستای پیشگیری از وقوع جرائم است و این امر تنها با کمک مردم محقق می شود؛ ما در پلیس فتا علاقه مند به تشکیل پرونده قضائی نیستیم و بیشتر به دنبال اطلاع رسانی، آگاه سازی و پیشگیری در برای کاهش پرونده ها هستیم.
  هادیانفر با اشاره به اینکه در امر اطلاع رسانی و آموزش متناسب با پیشرفت های فضای مجازی و پیشگیری از وقوع جرائم اقدامات مثمرثمری انجام شده است، گفت: هر کاربر به طور منظم در طول ماه با نصب فایروال، آنتی ویروس و تغییر رمز کاربری و رمز خود می توانند از امنیت مناسبی برخوردار باشد و دست هکرها و مجرمان را از سامانه خود کوتاه کند.
  رئیس پلیس فتا ناجا تاکید کرد: امنیت ملی در عرصه فضای مجازی مرهون تلاش همه کاربران و مردم در تولید ایمنی است.
  این مقام مسئول انتظامی اظهار امیدواری کرد در آینده ای نزدیک با فراگیر شدن آموزش، نهادینه کردن فرهنگ و اخلاق سایبری در سطح جامعه و پیوند بیش تر پلیس با مردم ، امنیت در فضای مجازی به مرز مطلوب تری نزدیک شود و در این راستا عرصه بر فعالیت بیگانگان و مجرمان بیش از گذشته در فضای سایبر تنگ تر شود.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  بعیدی نژاد: غربی ها هنوز درک خیلی واقعی از وضعیت منطقه ندارند کاریکاتور/ سقوط به دریای بی‌کران!!! رئوفیان با آیت‌الله موحدی‌کرمانی دیدار کرد/ معرفی نامزد جبهه ایستادگی در بهمن ماه اخبار دنیای سیاست تا این ساعت واکنش ایران به تصویب قطعنامه اتحادیه اروپا در عادی سازی روابط با تهران حجاب همسر رئیس جمهور فنلاند در ایران عکس/ برداشت انار از باغ های بجستان جلوگیری از ورود چهره‌های تنش‌زا به مراحل مختلف انتخابات خانه تکانی توییتر شروع شد باقر عزت بگوویچ: ایران می تواند از طریق بوسنی وارد بازار تجاری اروپا شود مسکن مهرهای فاقد متقاضی در سراسر کشور به مددجویان واگذار می‌شود جهانگیری: باید بدون اغماض به تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان رسیدگی شود/ عادل‌آذر: از ۲۳ میلیارد حقوق نجومی تنها ۱۰ میلیارد برگشته است هیچ خطری همانند فساد نظام جمهوری اسلامی ایران را تهدید نمی کند دکترین مقاومت ارزشمندترین سرمایه ماست/ ملت ایران جهت‌گیری ضد صهیونیستی و ضد آمریکایی خود را با موضوعات فرعی تغییر نخواهد داد تولید پر فروش‌ترین داروی جهان در ایران مراسم استقبال رسمی روحانی از باقر عزت بگوویچ عکس/ بارش اولین برف پاییزی در اردبیل مجازات حبس و برخورد قاطع در انتظار ناپدری «ستایش» تبریک ورزشکاران به تیم ملی جوانان بسیاری از نمایندگان اصلاح‌طلب انگار در مجلس حضور ندارند