کد خبر : 104316
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
21 اشتراک

۲۵ اسفند در آستانه با موضوع سوریه /نشست وزرای خارجه روسیه ، ترکیه و ایران

به گزارش وعده صادق ،روابط عمومی وزارت خارجه قزاقستان امروز سه‌شنبه اعلام کرد، نشست آتی وزرای خارجه کشورهای ایران، روسیه و ترکیه درباره سوریه قرار است ۱۶ مارس (۲۵ اسفندماه) در آستانه برگزار شود.

بنا بر گزارش وزارت خارجه قزاقستان، در این بیانیه‌ آمده است: طبق اطلاعات بدست آمده از کشورهای تضمین‌کننده آتش‌بس سوریه، وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و ترکیه در نظر دارند تا ۱۶ مارس در آستانه گردهم آیند».

بر اساس این بیانیه، شرکت‌کنندگان در این نشست در نظر دارند تا نتایج نخستین سال همکاری درباره حل و فصل مسئله سوریه را بررسی کرده و طرحی برای اقدامات مشترک بیشتر تدوین کنند.

بر اساس این گزارش، پیش از برگزاری نشست وزرای خارجه قرار است نشستی با حضور مقامات ارشد این کشور و همچنین کارگروه مشترک و کارگروه آزادی اسرا و گروگان‌ها درباره موضوع انتقال اجساد و نیز تفحص برای پیدا کردن مفقودین در سوریه برگزار شود.

نشست وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه درباره سوریه بدون حضور ناظران و طرف‌های سوری برگزار خواهد شد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرده که از «استفان دی‌میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه برای حضور در این نشست دعوت به عمل آمده است.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir