کد خبر : 104334
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰
26 اشتراک

دستور مهم رهبر انقلاب به مجمع تشخیص مصلحت

به گزارش وعده صادق ،غلامرضا مصباحی مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با چرایی بررسی همزمان بودجه سال جاری کشور که توسط دولت به مجلس تقدیم شده است، توسط هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: بر اساس ابلاغی که رهبر معظم انقلاب به شورای عالی نظارت در تنفیذ امر نظارت داشته‌اند، مقرر شده است که همزمان با رسیدگی بودجه، برنامه و سایر لوایح و طرح‌ها علاوه بر اینکه مجلس نظارت خود را دارد، مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز نظارت خود را انجام دهد.

 در توضیح این موضوع خاطرنشان کرد: اگر در مواردی در حین رسیدگی طرحی در مجلس  نیاز به تذکر باشد تا براساس آن تذکرات طرح مذکور را اصلاح کنند، شورای عالی نظارت نظرات خود را براساس بررسی‌ها و گزارش‌هایی که به این شورا ارائه شده است، طرح می‌کند.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام سپس یادآور شد: سپس این شورا آن‌چه را که در شورایعالی نظارت تصویب شده را به شورای نگهبان ارجاع می‌دهد و شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی ابلاغ می‌کند تا آن مواردی که باید، اصلاح شود؛ بنابراین براساس گفته شورای نگهبان مجلس هم آن موارد را اصلاح خواهد کرد.
وی در پایان تصریح کرد: این دستور رهبری فقط به دور جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام مربوط نمی‌شود و پیش از این هم این بررسی همزمان صورت می‌گرفته است؛ اما علت این‌که این دفعه این بررسی همزمان، سریعتر انجام شده این است که دیگر مصوبات شورای عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام لازم نیست در صحن علنی مجمع تصویب شود و فقط توسط خود این شورا به شورای نگهبان اعلام می‌شود.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir