کد خبر : 104791
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۱
41 اشتراک

جولان پسران آخوندی در وزارت راه و شهرسازی / نقش فرزندان كم سن و سال عباس آخوندی در تصميمات كلان این وزارتخانه

به گزارش وعده صادق ، قرار است عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت‌های یازدهم و دوازدهم، برای سومین بار استیضاح شود. وی پیش از این دو بار در سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ استیضاح شد اما هر دو بار توانست مجددا رای اعتماد مجلس‌های نهم و دهم را کسب کند. آنچه در ادامه ميخوانيد گزارشی از نقش فرزندان كم سن و سال عباس آخوندی در تصميمات كلان اين وزارت خانه است كه در بهمن ماه سال ٩٥ منتشر شد و هيچگاه به آن پاسخ كاملي داده نشد.

علیرضا بیگی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر درمجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهر سازی که در  دستور کار روز یکشنبه اول اسفند مجلس قرار دارد، گفت: این استیضاح ۱۲ محور دارد که نمایندگان مدارک و مستندات کافی در این زمینه ها دارند و روز استیضاح درباره آنها صحبت خواهد شد.
وی با انتقاد از عملکرد وزیر راه و شهرسازی گفت: نقش فرزند آخوندی در قراردادهای وزارتخانه یکی از محورهای استیضاح است که روز یکشنبه در جلسه استیضاح مدارک و مستندات در این زمینه ارائه خواهد شد. قطعا نمایندگان در خصوص محورهای استیضاح اسنادی دارند و در جلسه استیضاح در روز یکشنبه در این زمینه صحبت خواهد شد.
بررسی ها نشان می‌دهد اشاره بیگی به فرزند عباس آخوندی کسی جز محمد هادی آخوندی نیست و وی با ۲۸ سال سن، عضویت در هیات مدیره ۴ شرکت را تجربه می کند، تجربیاتی که حضور پدر در مسند وزارت مسکن و راه شهرسازی، مسیر تبدیل شدن به ثروت را آسان نموده است. وی در سالیان اخیر شرکت هایی در حوزه عمرانی، سرمایه گذاری، بازرسی، بازارهای مالی و گردشگری تاسیس کرده است.
در محور سوم متن استیضاح عباس آخوندی آمده است:
سوال افکار عمومی این است که توسعه فعالیت اقتصادی بنگاه های وابسته به آخوندی در حوزه وزارت راه و شهرسازی و نقش فرزندان ایشان در قراردادهای این وزارتخانه چه توجیهی دارد؟
در ادامه گوشه ای از فعالیت ها و جولان اقتصادی فرزندان آخوندی، آقایان محمد مهدی و محمد هادی احمد آخوندی در قالب نمودار قابل مشاهده است.
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir