کد خبر : 105055
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۰۲
24 اشتراک

پارس جنوبی از چنگ قطری‌ها خارج می‌شود/گام بلند قرارگاه خاتم(ص) در بومی کردن فناروی ساخت سکوهای استخراج گاز از دریا

به گزارش وعده صادق چند روز پیش عملیات انتقال اولین سکوی استخراج گاز از دریا که توسط متخصصان داخلی که توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) و با محوریت شرکت صدرا به ثمر رسیده برای نصب در فاز ۲۲ میدان گازی پارس جنوبی انجام شد.

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۸ و با استناد به اصل ۱۴۷ قانون اساسی در رابطه با کمک نیروهای مسلح به سازندگی کشور در زمان صلح، تاسیس شد. قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) بااستفاده از تجربیات دوران دفاع مقدس در حوزه مهندسی رزمی، با بهره‌گیری از تجربیات آن دوران و همچنین بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاه‌‌های برتر کشور، وارد عرصه سازندگی در عرصه‌های مختلف شد.

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا( ص)فعالیت خود را در سه حوزه عمده نفت، گاز و پتروشیمی، عمران، صنعت و معدن و محرومیت زدایی ساماندهی کرد و گام‌های بزرگی در حوزه سازندگی کشور در این عرصه برداشت و بسیاری از فناوری‌هایی که تنها در اختیار چند کشور دنیا بود را بومی کرد.

این قرارگاه از سال ۱۳۸۷ با اتکا به توان متخصصان داخلی فعالیت خود را  در حوزه گاز و پتروشیمی  آغاز کرد و تا کنون توانسته است اقدامات بسیار موثری در این حوزه انجام دهد.

قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در ابتدا با انجام پروژه تاسیسات جانبی و ساخت آبگیر توسعه فازهای میدان مشترک پارس جنوبی، فعالیت خود را آغاز و از سال ۱۳۸۰ کار خود را به صورت جدی با احداث مخازن با ظرفیت ۱ میلیون بشکه‌ای نفت ادامه داد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir