کد خبر : 105064
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
26 اشتراک

پیشنهادی اماراتی ها برای بازسازی مسجد محل اعلام خلافت ابوبکر بغدادی

به گزارش وعده صادق ،سفیر امارات در عراق ضمن دیدار با حیدر العبادی اعلام کرد که کشورش مایل به بازسازی مسجد النوری و گلدسته الحدباء در موصل است. این مسجد همان جایی است که رهبر داعش بر منبر آن “خلافت” خود را اعلام کرد.

حیدر العبادی، ‌نخست وزیر عراق از حسن احمد الشحی، سفیر امارات در بغداد در دفتر خود استقبال کرد.

در این دیدار الشحی به دولت و ملت عراق به مناسبت آزادسازی کاملخاک عراق از کنترل داعش تبریک گفت و تحقق ثبات و ایجاد امنیت در این کشور را ستود.

وی افزود، شیخ محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی در راستای روابط دوجانبه و نقش عراق در مبارزه با تروریسم پیشنهاد طرح بازسازی مسجد النوری و گلدسته الحدباء در موصل را ارائه کرده است.

مسجد نوری موصل که ساخت آن به ۹۰۰ سال پیش بر می‌گردد همان جایی است که رهبر داعش بر منبر آن “خلافت” خود را اعلام کرد. این مسجد تاریخی بعد از محاصره بخش قدیمی موصل توسط ارتش عراق، به دست تروریست‌های داعش منفجر شد و عملا چیزی از آن باقی نمانده است.

پیشنهاد امارات برای مسجدی که ابوبکر بغدادی اعلام خلافت کرد

سفیر امارات گفت، برای این منظور نماینده ویژه‌ای از این کشور به بغداد خواهد رفت.

العبادی نیز در این دیدار بر تمایل عراق بر تحکیم روابط با امارات و همه کشورها براساس منافع متقابل و خدمت به دو ملت تاکید کرد و گفت، عراق در حال حاضر پس از پیروزی نظامی بر گروه تروریستی داعش در نوک پیکان کشورهای مبارزه کننده با تروریسم قرار دارد.

وی افزود، ملت عراق در ساخت و بازسازی کشورشان نیز پیروز خواهند شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir