کد خبر : 105083
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
11 اشتراک

فارس از تالار شیشه‌ای گزارش می‌دهد تقویت ۱۱۹ واحدی شاخص کل بورس تهران/ حکمرانی حقوقی‌ها بر تک‌سهم‌های بازار


به گزارش خبرنگار بورس فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز ۳ شنبه ۲۲ اسفند ماه ۹۶ با افزایش ۱۱۹ واحدی روی رقم ۹۶ هزار و ۳۱۴ واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۱۰ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۱۶۵ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۱۷۹ واحدی به رقم  ۱۰۳ هزار و ۷۰ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۱۶۷ واحدی به رقم ۶۸ هزار و ۳۴۳ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۱۷۵ واحدی عدد  ۲۰۵ هزار و ۴۷۸ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۴ واحدی روی رقم یک هزار و ۷۸ واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های فولاد مبارکه با ۵۶ واحد ، جمهوری‌اسلامی ایران خودرو با ۲۳واحد و معدنی وصنعتی گل گهر با ۱۸ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های همراه اول با ۱۵ واحد، پالایش نفت تبریز با ۸ واحد و آلومینیوم جمهوری‌اسلامی ایران با ۷ واحد کاهش بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۲۰۶ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۸۵۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۸ هزار و ۳۶۶ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های ملی سرب و روی جمهوری‌اسلامی ایران، تأمین سرمایه امید، سرمایه‌گذاری بهمن، نفت بهران، سازه پویش، کیسون، فرآورده‌های غذایی و قند تربت جام، صنایع بسته‌بندی جمهوری‌اسلامی ایران، بازرگانی و تولیدی مرجان‌کار، لیزینگ جمهوری‌اسلامی ایران شرق، بازرگانی آینده‌سازان بهشت پارس، تجهیز نیروی زنگان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری سبحان، توریستی و رفاهی آبادگران جمهوری‌اسلامی ایران از سوی بازار ناظر سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های لیزینگ آریا دانا، حق تقدم خرید سهام آهن و فولاد ارفع، اوراق مشارکت دولت، حق تقدم خرید سهام بیمه میهن، سکوک اجاره سهام شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، ایتالران، سرمایه گذاری سبحان، حق تقدم خرید سیمان مازندران، حق تقدم خرید سهام نیرو کلر، سولیران، داروسازی امین، سرمایه‌گذاری کوه نور، کیسون بازگشایی شدند.

به گزارش فارس، امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد ۴۵ میلیون سهم تاپیکو به ارزش کمتر از ۷ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت. ۲۵ میلیون سهم سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی نیز به ارزش کمتر از ۵٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد.

بیش از ۲۰ میلیون سهم گسترش نفت و گاز پارسیان اما به ارزش ۴٫۵ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامداران عمده تجمیع شد همچنین بیش از ۱۴٫۵ میلیون سهم پالایش نفت اصفهان به ارزش بیش از ۶ میلیارد تومان کد به کد شد. در سرمایه‌گذاری ملی جمهوری‌اسلامی ایران نیز همین وضعیت با کد به کد شدن بیش از ۱۲٫۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱٫۵ میلیارد تومان تکرار شد.

امروز ۱۱ میلیون سهم صنایع مس جمهوری‌اسلامی ایران نیز به ارزش کمتر از ۳ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامداران عمده انتقال یافت. اندکی بیش از ۱۰ میلیون سهم تراکتورسازی جمهوری‌اسلامی ایران نیز به ارزش بیش از ۲٫۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده روبرو شد.

در نماد کارگزاران بورس اوراق بهادار ۱۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان با معاملات انتقالی روبرو بود. ۱۰ میلیون سهم لیزینگ جمهوری‌اسلامی ایران و شرق به ارزش بیش از ۱٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد.

کمتر از ۷٫۵ میلیون سهم بانک انصار به ارزش کمتر از ۱٫۵ میلیارد تومان با معاملات درون گروهی همراه بود. بیش از ۶ میلیون سهم معدنی و صنعتی گل‌گهر به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی تجمیع شد.

در سرمایه گذاری آتی دماوند نیز ۵ میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان با معاملات انتقالی روبرو شد. همزمان ۵ میلیون سهم فولاد مبارکه اصفهان به ارزش کمتر از ۱٫۵ میلیارد تومان در محدوده صفر تابلو با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده همراه بود.

در گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید نیز ۵ میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان کد به کد شد و در نهایت ۷۰۰ هزار سهم پتروشیمی زاگرس به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده روبرو بود.

براساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی سنگینی معاملات کد به کد در نمادهای تاپیکو، پالایش نفت اصفهان و سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی را بر روی ارزش معاملات امروز بورس تهران نظاره گر بود که حجم معاملات اوراق صکوک مرابحه سایپا و همچنین معاملات صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت کمند (صندوق قابل معامله) در ارزش معاملات امروز بورس تهران تأثیرگذار بود.

با این همه حقوقی‌ها و بازارگردان‌های آنها امروز در تک سهم‌های پیشرو به ویژه جمهوری‌اسلامی ایران خودرو و فولاد مبارکه نقش حامی بلامنازع را پیدا کردند، تا به این ترتیب تاثیرگذارترین سهم‌های امروز بازار باشند.

امروز همچنین اوراق مشارکت دولت در کنار پذیره‌نویسی صکوک اجاره سهام سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی در فرابورس قابل تأمل بود. 

انتهای پیام/ب

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir