• تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۲۷ | کد خبر : 10527
 • در حال حاضر نزدیک به ۱۵۰ هزار نفر از مخالفان دولت سوریه تحت فشار شدید حمله های هوایی روسیه در حال از دست دادن قدرت خود هستند.

  فیلیپ هاموند گفت:«ماندن یا رفتن بشار اسد رئیس جمهور سوریه بسته به اراده ولادیمیر پوتین است.»

  وی گفت در حال حاضر نزدیک به ۱۵۰ هزار نفر از مخالفان دولت سوریه  تحت فشار شدید حمله های هوایی روسیه در حال از دست دادن قدرت خود هستند.

  هاموند گفت:«حمله های هوایی روسیه که درهفته های اخیر بر شدت آنها افزوده شده است باعث شده مخالفان دولت سوریه از مناطق تحت کنترل خود عقب نشینی کنند. اما نکته اصلی اینجاست که دولت سوریه نیرو، توانایی و ساماندهی لازم برای اداره مناطقی که کنترل آنها را بدست می آورد، ندارد.»

  ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه (عکس از خبرگزاری فرانسه) 

  وزیر امورخارجه انگلیس ضمن انتقاد از بمباران های روسیه، از رئیس جمهور روسیه خواست تا دستورتوقف  بمباران ها را صادر نماید.

  هاموند گفت:«ما از روسیه می خواهیم تا به تعهدات خود بر اساس قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد عمل نماید.»

  جمعه گذشته نمایندگان کشورهای قدرتمند در مونیخ توافق کردند تا طی یک هفته آینده درگیری ها در سوریه متوقف شود.

  هاموند درباره این توافق گفت:«بدون شک این توافق قدم مثبتی برای کاهش کشتار و رنج در سوریه است اما این موضوع تنها زمانی اجرایی است که تغییرات عمده ای در رفتاردولت اسد و حامیانش ایجاد شود.»

  وزیر امورخارجه انگلیس ادامه داد:«روسیه مدعی است که تروریست ها را هدف قرار می دهد . این درحالی است که آنها حتی غیر نظامیان را هم هدف قرار می دهند. اگر در مونیخ توافقی حاصل شده است، بر اساس آن روسیه باید بمباران ها را علیه گروه های مخالف دولت سوریه را متوقف نماید.»

  بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان ملل متحد، تاکنون  ۲۵۰ هزار نفر در درگیری های سوریه جان باخته اند.

  منبع: پرس تی وی

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار