نهاد دولت مانع حرکت اقتصاد ملی

0

به گزارش وعده صادق ،وی افزود: در ۲۰۰ سال گذشته، بیش از پنجاه درصد از جغرافیای ایران تجزیه شد، اما انقلاب اسلامی ذلت دیروز را به اقتدار امروز تبدیل کرده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تأکید بر اینکه رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید نفوذ منطقه‌ای ایران برای آنها مایه نگرانی است، اظهار داشت: این در حالی است که مسئله نفوذ منطقه‌ای اسلام و آموزش‌های وحیانی است که به ملت‌های فلسطین، یمن، سوریه، لبنان و عراق هویت بخشیده است؛  اگر عزت ملت ایران را می‌خواهیم، باید اهل انصاف باشیم.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد بر لزوم حمایت از تولید ملی تأکید کرد و اظهار داشت:کالای ایرانی باید از بالاترین کیفیت و کمترین هزینه برخوردار باشد، امروز نهاد دولت به معنای کامل ، یعنی تمام دستگاه‌ها در خدمت اقتصاد ملی نیست و بیشتر از خدمت مانع حرکت اقتصاد ملی است.

ابوترابی‌فردبا تاکید بر اینکه امروز ایران در یک جایگاه برجسته‌ای از استقلال قرار دارد، گفت: ما چندی قبل نشستی با اساتید دانشگاه داشتیم که در آن دیدار رئیس اسبق دانشکده ژئوفیزیک دانشگاه تهران می‌گفت من قبل از انقلاب در استان سیستان و بلوچستان دوران سربازی خود را می‌گذراندم و شاهد بودم وقتی یک درجه‌دار و مستشار آمریکایی وارد پادگان شد فرمانده ارشد دانشگاه ما در برابر او با تواضع سلام نظامی داد و حقارت ملت ایران را در برابر یک درجه‌دار آمریکایی مشاهده کردیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: انقلاب اسلامی آن ذلت دیروز را به اقتدار امروز تبدیل کرده است طوری که رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید نفوذ منطقه‌ای ایران برای ما مایه نگرانی است، این نفوذ منطقه‌ای اسلام و آموزه‌های وحیانی است که به ملت فلسطین، یمن،‌سوریه، لبنان و عراق نیز هویت بخشیده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز جمهوری اسلامی در منطقه و جهان پرچمدار این استقلال استادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودن آزادی در این کشور تامین شده اما عده‌ای بی‌انصافی کرده و با استفاده از آزادی موجود می‌گویند در کشور آزادی نیست؛ توصیه اول من در این زمینه به صاحبان قلم، فکر و اندیشه‌ورزی است که اگر با مبانی انقلاب زاویه و نقد دارند اهل انصاف باشند.

ابوترابی فرد به لزوم انصاف در نقد دولت، دستگاه قضایی و مجلس اشاره کرد و گفت: توصیه دوم من به مسئولان قضایی است، مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند که در نظام ما آزادی فکر، بیان و انتخاب است؛ لذا مسئولان مراقب باشند که مبادا از این نقشه راه گامی فراتر برداشته شود و نقشه راه نیز التزام به مسیری است که رهبری مبتنی بر دین و قانون اساسی ترسیم کرده‌اند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران در بخش دوم سخنان خود به موضوع تولید ملی پرداخت و اظهار داشت: تولید ملی در سایه تلاش موفق مبتنی بر دانش، علم و ایمان و سه نهاد محقق خواهد شد که نهاد اول آن تولیدکنندگان کالا هستند.

وی ادامه داد : اگر می‌خواهید که کالای ایرانی ۱۵ کشور همسایه را فتح کند و به افق‌های دور راه بپیماید باید کالای ایرانی از بالاترین کیفیت و کمترین هزینه برخوردار باشد و این تولید به معنای تولید دانش‌بنیان است.

ابوترابی‌فرد با تاکید بر اینکه صنعت امروز کمترین رابطه را با دانشگاه دارد، گفت: این دغدغه رهبری در این زمینه باید در سایر نهادهای تولیدکننده کالا نیز بوجود بیاید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: امروز نهاد دولت به معنای تمام دستگاه‌های نه تنها در خدمت اقتصاد ملی نیست بلکه مانع حرکت اقتصاد ملی نیز هست در حالی که نهاد دولت باید همه موانع اقتصاد مقاومتی و رشد اقتصاد خصوصی را از سر راه بردارد.

ابوترابی‌فرد خطاب به برخی از مسئولان اجرایی کشور گفت: معاون اول رئیس‌جمهور با الهام از بیانات مقام معظم رهبری سخنانی را مطرح کرد که من آن‌ها را کامل می‌کنم و می‌گویم همه نهادها باید دستورالعملی را برای زیرمجموعه خود صادر کنند مبنی بر اینکه به طور کلی خرید هر کالای غیر ایرانی ممنوع باشد و دستگاه‌ها بدانند که حوزه اول تامین نیاز تولیدات داخلی است؛ البته در کنار آن باید کمیته‌هایی نیز با حضور افراد صاحب‌نظر شکل بگیرد و مدیران بدانند چنانچه کالای خارجی خریداری شود باید یک پیوست توجیهی قابل دفاع نیز در کنار آن باشد.

وی به نقش مردم در حمایت از کالای داخلی اشاره کردو گفت: نهاد ملت در برابر تولید داخلی مسئولیت دارد و کارآفرینان باید شاهد یک بازار مطمئن باشند و از این رو مردم باید این فضای اطمینان‌بخش را خلق کنند.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

از ارسال کامنت های حاوی توهین و تهمت به اشخاص پرهیز گردد

پر کردن فیلد نام و ایمیل اختیاری است