کرملین روسیه مسکو

تنها سرایدار کرملین باقی مانده است

آمریکا دیگر نمی تواند روسیه را تحریم کند

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۶ | کد خبر : 10678
 • دستمزد

  نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار با اعلام اینکه در ۴ محور به موضوع تعیین حقوق و دستمزد سال ۹۵ کارگران وارد می‌شویم، گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام باید مرجع رسمی اعلام آمار را مشخص کند.

  به گزارش وعده صادق،اصغر آهنی ها در گفتگو با مهر از آغاز رسمی مذاکرات تعیین بسته جدید حقوق و دستمزد مشمولان قانون کار در سال ۹۵ از چهارشنبه هفته جاری خبر داد و گفت: قرار است با حضور تمامی نمایندگان اصلی کارگران، کارفرمایان و دولت و مشاوران گروه های یادشده، مباحث پیرامون کلیات بسته مزد سال ۹۵ کلید می‌خورد.

  نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار اظهارداشت: در سال‌های گذشته تعیین دستمزد بیشتر بر پایه چانه زنی و همچنین توجه به نرخ تورم بود ولی در سال‌جاری قرار بر این است کار بهتری انجام شود و کارشناسی‌های دقیق تری در زمینه حقوق و دستمزد نیروی کار داشته باشیم.

  آهنی ها خاطرنشان کرد: در هفته های گذشته نمایندگان کارگران بیشتر مباحث خود را بر محور تامین معیشت انجام داده اند ولی کارفرمایان معتقدند علاوه بر این موضوع، نرخ تورم، وضعیت مناطق مختلف کشور و همچنین اوضاع کارخانجات، صنوف و مشاغل مختلف را هم مدنظر خواهیم داشت.

  این مقام مسئول کارفرمایی کشور افزود: کارفرمایان بر این عقیده اند که باید مذاکرات و کارهای کارشناسی در محورهای یادشده انجام شود. با وجود اینکه کارگران تمامی مباحث خود را از طریق تامین سبد معیشت خانوار پیش می برند اما واقعیت این است که در این زمینه تاکنون هیچگونه کار کارشناسی و تخصصی در طول سالیان متمادی انجام نشده است.

  مرجع اعلام آمار تورم و معیشت خانوار کجاست؟

  عضو شورای عالی کار اظهارداشت: باید به دنبال این باشیم که مرجع رسمی آمار چه کسی است؟ قبل از این، کارفرمایان از طریق متخصصان تغذیه موضوع سبد غذایی خانوار را دنبال کردند و آنها نظرات و پیشنهادات خود را به ما اعلام کرده اند.

  به گفته آهنی ها، کار بر روی تعیین سبد معیشت خانوار کارگری و وضعیت آن از سوی کارفرمایان در حال انجام است و پس از آن، اطلاعات خام به نرخ تبدیل خواهد شد و در نهایت رقم پیشنهادی کارفرمایان تعیین و اعلام می شود. بنابراین مهم ترین بحث این است که کارها باید به صورت منطقی دنبال شود.

  نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار خاطرنشان کرد: درباره مرجع رسمی تعیین و اعلام آمار و اینکه شورای عالی کار به کدام آمارها باید استناد کند، از مجمع تشخیص مصلحت نظام سوال خواهد شد. دو ماه قبل به انستیتو تغذیه درخواستی برای اعلام وضعیت سبد غذایی خانوار درخواستی دادیم که جواب ندادند.

  ورود مجمع تشخیص مصلحت به تعیین مزد کارگران

  وی افزود: بنابراین در زمینه مرجع اعلام آمارها، در شورای عالی کار صورتجلسه شد که از مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره اینکه به آمارهای کدام مرجع برای تعیین حقوق و دستمزد نیروی کار باید استناد کنیم، سئوال شود. به صورت کلی در حال تهیه وضعیت سبد غذایی و معیشتی خانوار هستیم ولی از ارائه اعداد و ارقام غیرواقعی و جمع بندی نشده پرهیز می‌کنیم.

  آهنی ها، یکی از اختلاف نظرها در تعیین بسته مزد سال آینده را روشن نبودن وضعیت بُعد خانوار دانست و گفت: در گزارش‌های تامین اجتماعی متوسط جمعیت هر خانوار زیر ۳ نفر است و در گزارش های مراجع دیگر به نحو دیگری آمده است. در تعیین سبد معیشت باید متوسط مصرف خانوار را در نظر بگیریم، چون میزان مصرف و کالری مردان با زنان متفاوت است.

  این مقام مسئول کارفرمایی کشور به این مطلب هم اشاره کرد که ممکن است از نشست چهارشنبه هفته جاری شورای عالی کار، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حاضر شود.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  شمخانی: اربعین حسینی باید به نهضت ضد ظلم تبدیل شود ۸ هزار موشک آماده شلیک در کشور وجود دارد/ هیچ متجاوزی را رها نخواهیم کرد/ گزینه نظامی در مقابل ایران حتی زیر میز هم قرار ندارد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد کری: اوباما برجسته‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکاست/جهان به مراتب پیچیده‌تر از دوران جنگ سرد است امر به معروف می‌تواند جلوی تصرف فکرها و باورها را بگیرد تاییدیه رگولاتوری به ۲۶ کالای مخابراتی/صدور مجوز برای ۳ مدل آیفون  ۹۰۰ داعشی در موصل کشته شدند عکس/ حضور سرلشکر سلیمانی در منزل شهید مصطفی صدرزاده انهدام باند زورگیری خشن از مشتریان بانک ها + عکس دکتر حسن هاشمی در کنار داروسازان جوان در الجزایر/ شهرام قائدی ونقشی غیر کمدی در کار جدیدش/ حسین ماهینی: شدیم چهل میلیون و یک نفر خراسان رضوی زمینه های بسیار برای توسعه مناسبات با کره جنوبی دارد تراکتورسازی فاتح دربی تبریز شد برای مردم مسائل اقتصادی و معیشتی در اولویت است/ روحانی باید تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌داد/ امید است رئیس جمهور مطالبه مردم را بشنود ​قیمت خانه در تهران افزایش یافت/ متوسط هر متر ۴٫۴ میلیون ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می‌شود/ لایحه جامع انتخابات تدوین شده است واکنش حمید رسایی به سانسور گفتگوی فائزه هاشمی دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد