هکرها بیمارستانی در هالیوود را به گروگان گرفتند

0 0

اکنون یک هفته از این ماجرا میگذرد که یک بد افزار شبکه مرکز درمانی پروتستان هالیوود را در ازای دریافت یک باج ۳٫۶ میلیون دلاری به گروگان گرفته است و این بیمارستان را در شرایط اضطراری قرار داده.

به گزارش وعده صادق اکنون یک هفته از این ماجرا میگذرد که یک بد افزار شبکه مرکز درمانی پروتستان هالیوود را در ازای دریافت یک باج ۳٫۶ میلیون دلاری به گروگان گرفته است و این بیمارستان را در شرایط اضطراری قرار داده.

این حمله بد افزاری از آنجایی که منجر به عدم توانایی پزشکان متخصصان به سوابق بیماران و مستندات پزشکی آنها نظیر تصاویر MRI و عکس برداری های رادیولوژی شده است، خدمات رسانی به بیماران این بیمارستان را متوقف ساخته است.

این حمله بد افزاری از نوع باج گیری یا Ransomware است که با رمزگذاری همه داده های موجود در یک شبکه یا دستگاه اقدام به دریافت پول در ازای در اختیار گذاشتن کلید رمزگشایی داده ها میکند.

در حال حاضر این بیمارستان شرایط بحرانی را سپری میکند و مدیران و متخصصان آن برای ارسال اطلاعات از طریق تلفن و فکس با مشکلات عدیده ای مواجه هستند. از همین روی بیماران سابق و جدید این بیمارستان به مراکز درمانی دیگر فرستاده میشوند.

هنوز مشخص نیست که آیا اطلاعات شخصی و پزشکی بیماران در این حمله سایبری لو رفته است یا نه و مسئولان بیمارستان پروتستان هالیوود از اظهار نظر در این باره خودداری کرده اند.

در حالی که اخیرا نمونه حمله های بد افزاری از نوع Ransomware رو به گسترش بوده است، اما این برای اولین بار است که یک مرکز درمانی و در واقع یک نهاد خدمات اجتماعی به این حملات دچار میشود.

منبع : تابناک

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.