شبکه توزیع آب شرب زاهدان به وضعیت پایدار بازگشت

0


به‌گزارش گروه اقتصاد میزان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “محسن میرادی” با بیان اینکه بر اثر گردباد، جریان برق خط انتقال آب چاه نیمه به زاهدان در محل ایستگاه شماره ۲ واقع در سه راهی دشتک قطع شده بود، گفت: این مشکل برطرف شده و شبکه آبرسانی به شهر زاهدان فعال و به شرایط پایدار رسیده است.

وی افزود: در این حادثه که در کیلومتر ۹۰ جاده زابل رخ داده بود، موجب سقوط ۳۰ تیر برق، پاره شدن خطوط انتقال برق و آسیب به سازه ها و ساختمان ها شده بود که توسط اکیپ های امدادی و نیروی مردمی بازسازی و تعمیر شد.

به گفته مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان در پی وقوع این حادثه، تیم های ارزیاب به منطقه ارسال و ساعت ۹ شب کار تعمیر و بازسازی آغاز شد؛ این حادثه در کمتر از ۲۱ ساعت مشکل این خطوط رفع شد و صبح امروز کل شهر زاهدان دارای شبکه پایدار شد.

میرادی خاطر نشان کرد: این علمیات با حدود ۱۰۰ نفر اکیپ امدادی انجام شد که حدود یک و نیم کیلومتر با حفر ۳۰ چاله به عمق ۱.۸ متر در کمتر از ۲۱ ساعت یک کار جهادی بود.

وی به همراهی مردم زاهدان هم اشاره کرد و افزود: این عملیات یک تجربه گرانقدر بود و اطلاع رسانی خوب و گسترده ای در این زمینه صورت گرفت. در این مدت حدود ۹۵ دستگاه تانکر آب برای تامین آب شرب در مناطق مختلف زاهدان مستقر شد و مردم با صعه صدر همکاری کردند و هیچگونه تنش و اتفاقی در شهر زاهدان رخ نداد.

لازم به ذکر است؛ طوفان در صبح جمعه ۲۴ فروردین در نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان، مردم را با مشکلات جدی روبرو کرد و در پی آن موجب سقوط درختان در برخی خیابان ها و وارد آمدن خسارت و قطعی برق و آب برخی مناطق شده بود. این استان که به عنوان پهناورترین استان کشور شناخته می شود با توجه به وضعیت جغرافیایی خاص خود، چندین مخاطره طبیعی از جمله سیل، زلزله، طوفان و غیره را به یکباره با هم تجربه می کند.

انتهای پیام/

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

از ارسال کامنت های حاوی توهین و تهمت به اشخاص پرهیز گردد

پر کردن فیلد نام و ایمیل اختیاری است