از حمله به طبس تا نقشه ای برای عاشورا..تجربه مهم آمریکا…

به مناسبت حمله آمریکا به طبس

0

سالگرد پنجه عقاب است…(Operation Eagle Claw)..نقل کرده اند که آمدند و از شن ها شکست خوردند و رفتند ……سوره مبارکه احزاب آیه ۹.
یا ایها الذین آمنوا اذکروا نعمه الله علیکم اذ جاءتکم جنود فارسلنا علیهم ریحا وجنودا لم تروها وکان الله بما تعملون بصیرا
ای کسانی که ایمان آورده‌اید! نعمت خدا را بر خود به یاد آورید در آن هنگام که لشکرهایی (عظیم) به سراغ شما آمدند؛ ولی ما باد و طوفان سختی بر آنان فرستادیم و لشکریانی که آنها را نمی‌دیدید (و به این وسیله آنها را در هم شکستیم)؛ و خداوند همیشه به آنچه انجام می‌دهید بینا بوده است.

حریف  طوفان شن  کشورمان هم نشدند ، چه برسد به جوانان ایران….رفتند اما به فکر فرو رفتند…  سال ها بعد مایکل برانت (از سران سابق مطالعات شیعه شناسی CIA) در مصاحبه ای که در کتاب A Plan to Divide and Desolate Theology(طرح تفرقه و انزوای دین) موجود است ، به صراحت بیان کرد:

ماجرای گروگان گیری در سفارت امریکا در ایران، ‌حادثه طبس، رشد فزاینده انقلاب اسلامی و نمود آثار و پیامدهای آن در کشورهایی از قبیل عراق، کویت، لبنان و پاکستان، مقامات سیا به این نتیجه رسیدند که انقلاب اسلامی ایران فقط نتیجه واکنش طبیعی ایرانی ها به سیاستهای شاه نبوده است بلکه عوامل و واقعیت های دیگری نیز در این زمینه مطرح هستند. مهمترین عاملی که در این میان ایفای نقش می کند، جمع عنصر رهبری سیاسی ایران و مرجعیت دینی و شهادت (امام) حسین نوه پیامبر اسلام در ۱۴۰۰ سال پیش است.شیعیان از قرن ها پیش با اقامه عزا و ذکر مصیبت، با غم و اندوه یاد وی را گرامی داشته اند…

در جایی دیگر بیان میکند : پس از بررسی های مفصل به این نتیجه رسیدیم که برخورد مستقیم و رودررو با تشیع، ضرر زیادی دارد و امکان پیروزی در آن کم است.بر همین اساس، از اصل قدیمی انگلیسی یعنی “تفرقه بینداز و حکومت کن” بهره گرفتیم یعنی به این نتیجه رسیدیم که باید برضد شیعه منظم و مستحکم از رویکرد تفرقه افکنی استفاده کنیم. برهمین اساس تصمیم گرفته شد که شایعه کافر بودن شیعیان گسترش پیدا کند و با تبلیغات منفی برضد این گروه، تشیع از دیگر جوامع اسلامی جدا شود.

پروژه شیعه ستیزی در سازمان CIA با اختصاص ۴۰ میلیون دلار آغاز شد. در گردهمایی بزرگ مقامات این سازمان تصویب شد که برای مطالعه مذهب تشیع در اسلام و برنامه ریزی برای هدف قرار دادن آن، گروهی ویژه با عنوان دفترشیعه شناسی در این سازمان آغاز به کار کند و برای شروع کار این دفتر ۴۰ میلیون دلار اختصاص یافت…”

در آخر هم به عنوان برنامه راهبردی طرح را بیان میکند:

۱-       بهره گیری از کسانی که برضد شیعه نگرشهای تعصبی دارند و با آن خصومت دارند.

۲-      حمایت و ستودن افراد فوق به منظور تقویت آنها در جریان سازی برضد شیعیان.

۳-      استفاده از تبلیغات منفی برضد شیعیان برای منزوی کردن آنها در جهان اسلام.

۴-       انتشار مطالبی که ترویج کننده خصومت با شیعیان است.

۵-       به موازات افزایش شمار افراد متعصب مذکور، باید از آنها به عنوان حربه ای برضد شیعیان استفاده شود. طالبان و سپاه صحابه از جمله این گروهها هستند.

آنچه گفتیم تنها بخش کوچکی از تجربیات دشمنان اسلام از شکست های آنان بود.

حال پس از گذشت ۴۰ سال از عمر انقلاب شکوهمند اسلامی ، همچنان هنگام تجاوز آمریکا به مرزهای آبی ایران ، با  چشمی گریان دیده میشوند و با شعار معذرت میخواهیم(apologize)

به کشورشان باز میگردند، اما آنچه امروز انقلاب اسلامی به  عنوان تنها پرچمدار حکومت تشیع در آن گرفتار شده ، بازگشت مفتضحانه ی سربازان نظامی آمریکا و تهدید این کشور نیست، بلکه پیروزی مهم سربازان فرهنگی انگلوساکسون ها در خاک فرهنگی کشور ماست.

هرچه در ژئوپلوتیک قدرتمند شدیم ، از وضعیت ژئوکالچری غافل ماندیم.

این جنگی است که سالهاست در آن عقب افتاده ایم.

چه باید بکنیم تا یک طبس دیگر علیه این تهاجم فرهنگی گسترده به راه بیفتد…؟!؟!؟!

سید صادق علوی

 

 

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

از ارسال کامنت های حاوی توهین و تهمت به اشخاص پرهیز گردد

پر کردن فیلد نام و ایمیل اختیاری است