رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۹ | کد خبر : 11030
 • بی‌خبری وزیرجهاد از گرانی گوشت و میوه

  به گزارش وعده صادق به نقل از روزنامه جوان، هر کیلو برنج ایرانی در روزهای اخیر از کیلویی ۸ هزار تومان به ۱۲‌هزار تومان افزایش یافته و برنج دانه‌بلند نیز با رشد ۳ هزار تومانی مواجه شده است، البته هیچ یک از مسئولان تاکنون نسبت به رشد قیمت اقلام خوراکی واکنش نشان نداده‌اند.

  وزیر جهاد کشاورزی که تولید، توزیع و تنظیم بازار محصولات کشاورزی و انواع مواد خوراکی مانند مرغ، گوشت، برنج و… را برعهده دارد نیز در این روزها روزه سکوت گرفته و افزایش قیمت‌ها را ضمن ابراز بی‌اطلاعی، تکذیب کرده است.

  محمود حجتی در حاشیه جلسه هیئت دولت در پاسخ به اینکه علت افزایش قیمت گوشت و میوه چیست؟ اظهار کرد: آمار موجود هیچ اشاره‌ای به افزایش قیمت ندارد.

  وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه هیچ کمبود و مشکلی در اقلام خوراکی وجود ندارد، گفت: میوه‌ها از نیاز میوه‌های شب عید زیادتر است، ما ابلاغ کرده‌ایم که میوه نباید وارد شود، اما مسئول قاچاق کالا نیستیم. ما تولیدکننده هستیم.

  وی افزود: آنهایی که مسئول کنترل قاچاق و حفظ مرزها هستند، باید از واردات میوه جلوگیری کنند. حجتی در مورد افزایش قیمت برخی از اقلام غذایی و خوراکی مانند گوشت، میوه و پیاز گفت: هیچ کمبودی نداریم.

  وی همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه برای تأمین میوه شب عید چه تمهیداتی در نظر گرفته شده است، گفت: هیچ مشکلی نیست. میوه‌ها از نیاز شب عید نیز زیادتر است و ما نگران هستیم که سیب و پرتقال در دست تولیدکننده مانده است.

  وزیر جهاد کشاورزی ضمن اعلام اینکه آماری مبنی بر افزایش قیمت گوشت نداریم، تصریح کرد: قاچاق میوه به کشور به دلیل نابسامانی در مرزهاست و به وزارت جهاد کشاورزی مربوط نیست.

  حجتی درباره قاچاق میوه به کشور اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی تولیدکننده میوه است و مسئولیتی در ارتباط با قاچاق میوه به کشور ندارد و پیش از این نیز ابلاغ و اعلام کرده‌ایم که نباید هیچ میوه‌ای به صورت قاچاق یا رسمی وارد کشور شود.

  وی در مورد علت ورود میوه قاچاق به کشور نیز خاطرنشان کرد: علت این اتفاق نابسامانی موجود در مرزهای کشور است.

  حجتی با تأکید بر اینکه وزارت جهاد تولیدکننده میوه است، گفت: آنهایی که مسئول قاچاق در کشور و حفظ مرزها هستند باید در این رابطه اقداماتی انجام دهند. وزیر جهاد کشاورزی همچنین در مورد وضعیت میوه شب عید با بیان اینکه هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد، خاطرنشان کرد: به اندازه کافی و حتی بیشتر از نیاز بازار، میوه موجود است و تنها نگرانی ما این است که سیب و پرتقال روی دست تولیدکنندگان بماند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار