رهایی تاجران ربوده شده از چنگ گروگانگیران در کمتر از ۴ ساعت

0رهایی تاجران ربوده شده از چنگ گروگانگیران در کمتر از 4 ساعت

جانشین فرماندهی انتظامی استان البرز از دستگیری ۶ رباینده ۲ تاجر و رهایی گروگان‌ها در کمتر از ۴ ساعت خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار «سیدجعفر حسینی» با اعلام این خبر، گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر آدم‌ربایی ۲ تاجر در شهرک بنفشه کرج، بلافاصله تیم‌های عملیاتی و اطلاعاتی اداره مبارزه با جرایم جنایی به مقر انتظامی اعزام و پیگیر موضوع شدند.

وی افزود: بنا بر اظهارات شاکیان، مشخص شد گروگان‌ها از شرکای تجاری آن‌ها بودند که در پی تماس تلفنی ۲ فرد ناشناس و قرار ملاقات حضوری در تهران، تلفن همراه آن‌ها خاموش شده است.

این مقام ارشد انتظامی اظهار کرد: شاکیان در ادامه بیان کردند روز پس از حادثه، شخص ناشناسی طی تماسی با آن‌ها اعلام می‌کند که همان روز مبلغ ۳ میلیارد ریال به‌صورت نقد به حساب اعلامی واریز کنند وگرنه گروگان‌ها را به قتل می‌رسانند.

حسینی افزود: با توجه به حساسیت موضوع، شناسایی، دستگیری متهمان و رهایی گروگان‌ها در دستور کار مأموران قرار گرفت و با راهنمایی پلیس و توجیه شاکیان پس از اقدامات فنی، گروگانگیران شناسایی و راننده دستگیر شد.

این مقام ارشد انتظامی گفت: متهم به محض دستگیری به جرم خود مبنی بر آدم‌ربایی و محبوس کردن گروگان‌ها در یک خانه ویلایی در شهرک وحدت اعتراف کرد.

حسینی گفت: مأموران بلافاصله به مکان مورد نظر اعزام و با رعایت موارد حفاظتی و امنیتی، وارد منزل شده و پس از دستگیری ۶ آدم‌ربا در کمتر از ۴ ساعت از وقوع حادثه، ۲ نفر گروگان را در صحت و سلامتی کامل آزاد کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان البرز با بیان این‌که آدم‌رباها از پیش افراد ربوده شده را می‌شناختند و از وضعیت مالی آن‌ها خبر داشتند، گفت: متهمان دستگیر شده برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی منتقل شدند، هم‌چنین افراد رها شده به همراه شرکای تجاری آن‌ها با ابراز رضایت‌مندی از سرعت عمل پلیس در کشف پرونده‌های جنایی به‌صورت ویژه از پلیس البرز به‌علت اقدام به موقع آن در رهایی گروگان‌ها قدردانی کردند.

انتهای پیام

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

از ارسال کامنت های حاوی توهین و تهمت به اشخاص پرهیز گردد

پر کردن فیلد نام و ایمیل اختیاری است