از مشتریان جدید نفتی نام نمی‌برم؛ امریکا و همسایگان نامرد به سراغ آنان می‌روند/ سختی برای همه کشور‌ها رخ می‌دهد، اما نباید از شرایط سخت همسایه پایکوبی کرد

0


از مشتریان جدید نفتی نام نمی‌برم؛ امریکا و همسایگان نامرد به سراغ آنان می‌روند/ سختی برای همه کشور‌ها رخ می‌دهد، اما نباید از شرایط سخت همسایه پایکوبی کرد

به گزارش گروه اقتصاد میزان؛ «بیژن زنگنه» شامگاه چهارشنبه در حاشیه امضای موافقتنامه بین المللی توسعه میدان نفتی کرنج با کنسرسیوم بین المللی پرگس*، در ادامه: توتال اعلام کرده است اگر امریکا مجوز معافیت توتال از تحریم‌ها را صادر نکند بر اساس قرارداد، فرآیند خروج از قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی را آغاز می‌کند.

وی یادآوری کرد: سی. ان. پی. سی چین در صورت جایگزینی، سهام توتال را در اختیار می‌گیرد.

زنگنه در ادامه: در صورت خروج طرف چینی از قرارداد نیز شرکت پتروپارس جمهوری‌اسلامی ایران باقی می‌ماند.

مبالغ هزینه کرد توتال بازپرداخت نمی‌شود
وزیر نفت اعلام کرد: برای خروج توتال از قرارداد جریمه‌ای وجود ندارد، اما مبلغی که توتال هنوز در این قرارداد هزینه کرده است تا زمان اجرای کار، بازپرداخت نمی‌شود.

وی درباره قرارداد با شرکت پرگس نیز گفت: با مسوولان پرگس درباره اجرای این قرارداد و تامین فاینانس مذاکره کردیم که آن‌ها اعلام کردند از چه محل‌هایی می‌توانند پول را تامین کنند. «بر اساس صحبت‌هایی که شد، بابت اینکه نتوانند (این قرارداد را) اجرا کنند نگرانی ندارم».

امریکا و همسایگان نامرد به سراغ مشتریان نفت ما می‌روند
وزیر نفت درباره توسعه لایه نفتی پارس جنوبی گفت: بهتر است در این زمینه کمتر صحبت کنم؛ زیرا هر حرفی بزنم، به سراغ گزینه‌های ما می‌روند و (آن را) می‌سوزانند.

وی درباره مشتریان جدید نفتی نیز گفت: از آن‌ها نام نمی‌برم؛ زیرا امریکا و همسایگان نامرد به سراغ آنان می‌روند.

نامردی هم حدی دارد
زنگنه در واکنش به سخنان برخی اعضای اوپک درباره نبود نگرانی از کمبود نفت ناشی از تحریم نفتی جمهوری‌اسلامی ایران گفت: نامردی هم حدی دارد.

سایت ایرنا به نقل از وزیر نفت نوشت: سختی برای همه کشور‌ها رخ می‌دهد، اما نباید از شرایط سخت همسایه پایکوبی کرد.

این مقام ایرانی درباره پیامد‌های افزایش قیمت نفت گفت: افزایش بهای نفت به سود آمریکاست و از پشت پرده، با امریکا همدستی می‌کنند.

وی در پایان افزود: افزایش قیمت نفت به سود شیل نفت، اشتغالزایی و افزایش درآمد‌های نفتی آمریکاست.

انتهای پیام/

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

از ارسال کامنت های حاوی توهین و تهمت به اشخاص پرهیز گردد

پر کردن فیلد نام و ایمیل اختیاری است