تردید در زنده ماندن بن سلمان / حضور پزشکان صهیونیست بر بالین ولیعهد !

0

به گزارش وعده صادق ، روزنامه المنار با اعلام این خبر در واقع بر درستی وقوع کودتا در کاخ ولیعهد سعودی در منطقه الخزامه که تقریبا چهل روز پیش رخ داد صحه گذاشت.

تقریبا اوایل اردیبهشت ماه بود که صدای تیراندازی شدید و گسترده در کاخ ولیعهد سعودی در منطقه الخزامه ریاض و نوارهای ویدئویی مربوط به آن به سرعت در میان کاربران فضای مجازی دست به دست شد.

درگیری های مسلحانه و تیراندازی هایی که حدود یک ساعت طول کشید. در حالی که دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی سعودی برای سرپوش گذاشتن بر ترور شاهزاده بن سلمان تلاش زیادی کردند و این حادثه Incident را ناشی از ورود یک هواپیمای اسباب بازی به محوطه امنیتی الخزامه توصیف کردند ولی برخی از منابع نزدیک از جمله افشاگر معروف سعودی معروف به مجتهد در توئیتی اعلام کرد تحولات آن شب تاریخی ناشی از درگیری در کاخ شاهزاده سعودی بوده است و بر اثر آن هفت نفر کشته شدند.

از بعد این ماجرا بود که ولیعهد سعودی از دیدگان غایب شد و بعضا به خصوص بعد از گذشت یک ماه تصاویری از وی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر شد.

همین امر شک و شبهه ها را در خصوص احتمال کشته یا زخمی شدن وی را به واقعیت نزدیک تر کرد تا این که روزنامه المنار بار دیگر جزئیات جدیدی از اوضاع جسمانی محمد بن سلمان فاش و تاکید کرد در جریان کودتای آن شب دو گلوله نیز سهم این شاهزاده سعودی بوده و از ناحیه پا زخمی شده است.

از سوی دیگر گمانه زنی هایی هست مبنی بر این که پادشاه عربستان قصد دارد در ایام عید فطر کناره گیری خود از قدرت را اعلام و فرزند جوانش را که امروز بر کسی ولیعهدی است به جای خود منصوب کند. باید منتظر ماند و دید که ایا پادشاه کنونی عربستان با رضایت قلبی قدرت را واگذار می کند یا به زور تهدید فرزندش مجبور به این کار شده است.

منابع نزدیک به دربار سعودی در گفتگو با منابع غربی فاش کردند که پادشاه مریض سعودی از طریق یک پیام تلویزیونی کناره گیری خود از قدرت و جایگزینی فرزندش را در ایام عید فطر اعلام خواهد کرد و این که مقدمات این کار فراهم و کامل شده است. البته ولیعهد سعودی همچنان از بیم وقوع حوادث غیر مترقبه ای که مانع از تکیه زدن وی بر تخت پادشاهی شود بیم دارد به خصوص این که اکثر اعضای خاندان حاکم بسیار از دست وی خشمیگن هستند.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

از ارسال کامنت های حاوی توهین و تهمت به اشخاص پرهیز گردد

پر کردن فیلد نام و ایمیل اختیاری است