ناتوانی آموزش و پرورش در پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان

0

به گزارش وعده صادق ، علیرضا سلیمی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش باید هرچه سریع‌تر معوقات فرهنگیان از جمله معوقات معلمان طرح خرید خدمات را پرداخت کند، گفت: متاسفانه تا قول‌های آموزش و پرورش در رابطه با حق و حقوق فرهنگیان علمی شود جان آن‌ها بالا خواهد آمد و این دیرکرد و تاخیر مشکلات متعددی را در زندگی آن‌ها ایجاد می‌کند بنابراین تنها قول دادن کافی نیست لذا سیستم پرداختی آموزش و پرورش باید به مرحله‌ای برسد که دیگر معوقه‌ای وجود نداشته باشد که بخواهند نسبت به پرداخت سریع‌تر آن‌ها قول دهند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگرچه نمی‌توان از تلاش‌های آموزش و پرورش برای پرداخت معوقات فرهنگیان چشم‌پوشی کرد و پرداختی‌ها نسبت به گذشته سرعت گرفته است اما به دلیل بالا بودن میزان وجه عقب مانده توان مسئولان امر در پرداخت پایین است.

وی همچنین با بیان اینکه پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگیان سال ۹۶، معوقات حق‌التدریسان و خرید خدمات‌ها، هنوز پرداخت نشده که این موضوع بسیار رنج‌آور است، اضافه کرد: از سازمان برنامه و بودجه، خزانه‌داری و آموزش و پرروش می‌خواهیم برای پرداخت این معوقات به اجماع و نتیجه برسند.

سیاوشی شاه عنایتی اضافه کرد: بخشی از مطالبات فرهنگیان که مربوط به پرسنل است، باید همچون سنوات از محل تن‌خواه از خزانه دریافت و پرداخت شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سئوال که رقم پرداختی معوقات معلمان به چه میزان خواهد بود، بیان کرد: مسئولان دولتی رقمی را اعلام نکردند اما رقم کل مطالبات و معوقات فرهنگیان حدود ۵ هزار میلیارد تومان است و خزانه‌داری کل کشور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قول مساعد برای پرداخت بخش مهمی از مطالبات را داده‌اند.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

از ارسال کامنت های حاوی توهین و تهمت به اشخاص پرهیز گردد

پر کردن فیلد نام و ایمیل اختیاری است