• تاریخ انتشار: جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۴ | کد خبر : 11141
 • سازمان مدیریت میادین و تره بار شهرداری تهران:

  میوه‌های خارجی قاچاق درمیادین میوه عرضه نشده‌اند

  میوه خارجی

  مدیرعامل سازمان مدیریت میادین و تره بار شهرداری تهران با رد توزیع میوه های خارجی در میادین میوه و تره بار تهران گفت: امکان عرضه این میوه ها در این میادین وجود ندارد.

  به گزارش وعده صادق، عبدالحسین رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برخی از اخبار در خصوص توزیع و فروش میوه های خارجی در میادین میوه و تره بار گفت: بیش از ۱۹۰ بازار میوه و تره بار در سطح شهر تهران وجود دارد که تمامی محصولاتی که در این بازارها عرضه می شود، به جز ۴ قلم که واردات رسمی دارند، تولیدات داخلی است و کالاهای وارداتی دیگری در این میادین توزیع نمی شود.

  وی از موز، آناناس، نارگیل و در تابستان ها انبه، به عنوان کالاهای خارجی که مجاز هستند در میادین به فروش برسند، نام برد و گفت: این کالاها واردات رسمی دارند و به طور قانونی ثبت سفارش می شوند.

  رحیمی با تاکید بر اینکه اگر یک بازار میوه و تره بار اقدام به فروش میوه های خارجی کند، مسئول آن سریعا اخراج و عزل خواهد شد، گفت: این موضوع در میادین میوه و تره بار امکان پذیر نیست زیرا کمیته نرخ گذاری که در این میادین فعالیت می کنند چنین کالاهایی را قیمت گذاری نخواهند کرد. در این کمیته نرخ گذاری نماینده وزارت جهاد کشاورزی، نماینده وزارت صنعت و معدن، نماینده شورای شهر تهران حاضر هستند و دبیری آن با سازمان میادین میوه و تره بار است و تمام کالاهای میادین در این کمیته نرخ گذاری می شوند بنابراین هیچ کالای قاچاقی به دلیل آنکه نرخ گذاری نمی شود عرضه نیز نخواهد شد.

  رحیمی  تاکید کرد:  قاطعانه می گویم هیچ کالای قاچاقی را نمی توانید در بازارهای میوه و تره بار شهرداری پیدا کنید، زیرا به شدت نظارت می شوند.

  مدیرعامل سازمان مدیریت میادین و تره بار شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش با بیان اینکه امکان عرضه پنهانی این میوه ها در میادین میوه و تره بار وجود ندارد، تصریح کرد: این میوه ها به صورت انبوه در میادین عرضه می شود و عرضه محدود ندارند که بتوان پنهانی، زیرمیزی و … به فروش برسند کسانی که این میوه ها را وارد می کنند چه مجاز و چه غیر مجاز باید از طریق کشتی باشد، کشتی هایی که مجهز به سردخانه هستند. این کشتی ها در بنادر لنگر می گیرند. بنابراین ردیابی اینکه این میوه ها از چه طریقی وارد کشور می شوند و دستگاه جوابگو نیز مشخص است. بنابراین دستگاههای نظارتی و پاسخگو به جای فرافکنی و انداختن این مشکل بر گردن دیگران مقابل این اتفاق بایستند.

  وی گفت: این میوه های قاچاق خارجی در مغازه های میوه فروشی سطح شهر توزیع شده نه در بازارهای میوه و تره بار. همچنین به جز نرخ گذاری که یکی از ابزارهای نظارت ما است در خود میادین میوه و تره بار نیز غرفه ها نظارت می شوند. بنابراین با اطمینان می گویم هیچ نوع محصول خارجی به جز محصولات مجاز در میادین میوه و تره بار شهرداری عرضه نمی شود.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  از ثبات بازار نفت، قیمت عادلانه و سهم منصفانه تولیدکنندگان حمایت می‌کنیم/ استفاده ابزاری برخی قدرت‌ها از ‏گروه‌های تروریستی به زیان آن‌ها خواهد بود نجفی ۳ سال قبل: به علت بیماری قلبی توانایی ادامه فعالیت در دولت را ندارم؛ نجفی امروز: فردا برای وزارت آموزش و پرورش به مجلس معرفی می شوم/ احیای قلبی «وزارت آموزش و پرورش» به دست وزیر بیمار! رئیس‌جمهور ونزوئلا با رهبر انقلاب دیدار کرد رئیس جمهور ونزوئلا با رهبر معظم انقلاب دیدار کرد آذر ۹۴: امحای ۱۷۰۰ تن سیب زمینی زیر خروارها خاک/ آبان ۹۵: صدور مجوز توزیع رایگان سیب زمینی و پیاز بین محرومان! آقای روحانی! «معصومه ابتکار» را از قلم انداختید مختار سر از بدن «شمر» را جدا کرد و او را در دیگ سوزان انداخت برکنارى فانی برای آشکار نشدن نهان‌های فساد ۸ هزار میلیاردی بود تروریست ها آماده حمله به حلب می شوند ارتش عراق شهر مسیحی نشین برطله در شرق موصل را آزاد کرد ۱۴ میلیاردتومان پول دربی به یک سامانه رسید/۶ میلیون دلار طلبکاریم عکس/ صحنه‌ای زیبا در حیات وحش سلفی ماهانی در استودیوم آزادی/ لحظه ی دیدنی تولد بازیگر تلویزیون/دیدار محسن تنابنده با یادگار امام (ره) کمیته اقتصادی آفریقا: فقر در آفریقا کاهش یافته است فیلم/ دکتر حسن عباسی: هرجا هستیم آنجا مرکز عالم است ۱۵ سرلشکر ایران + عکس کسی نگران مردم یمن نیست ولی برای تروریست های حلب اجلاس لوزان برگزار می کنند مهمترین اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه روز بی سفیر ایران در سوریه/ نماینده تهران کی عازم دمشق می شود؟ روحانی برای ورود به انتخابات ۹۶ دچار تردید شده/ جهانگیری در حال رایزنی است