کسب دو طلا برای ایران در رقابت‌های پینگ پنگ قطر

0 0

مسابقات بین المللی نوجوانان و جوانان قطر در بخش تیمی با قهرمانی تیم‌های دختر و پسر ایران به پایان رسید.

به گزارش وعده صادق ، تیم‌های نوجوانان دختر و پسر ایران که پس از شکست رقبای خود به فینال مسابقات بین المللی نوجوانان و جوانان قطر راه یافته بودند در دیدار نهایی نیز برابر حریفان خود به پیروزی دست یافتند و ایران را صاحب دو نشان طلا کنند.

در دیدار نهایی نوجوانان دختر تیم ایران با بازی خوب ملیکا کرمی و مریم فرعی با حساب ۳ بر صفر تیم تونس را مغلوب کردند و به عنوان قهرمانی و مدال طلا دست یافتند. در این دیدار کرمی و فرعی ابتدا در دو دیدار انفرادی با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسیدند و در بازی سوم نیز با حساب ۳ بر یک تیم دونفره تونس را شکست دادند تا در ‌نهایت نتیجه نهایی ۳ بر صفر به سود ایران ثبت شود.

اما در دیدار نهایی تمام ایرانی نوجوانان پسر، تیم الف ایران متشکل از امین احمدیان و علی اکبر شعاری با حساب ۳ بر صفر برابر تیم ایران ب با ترکیب مرتضی رضایی و مهدی معدن کن به پیروزی دست یابند و مدال طلا را از آن خود کنند. در مرحله نیمه نهایی این پیکار‌ها تیم الف ایران ۳ بر صفر تونس را شکست داده بود و ایران ب نیز با همین نتیجه قطر میزبان مسابقات را مغلوب کرده بود.

در رقابت‌های تیمی جوانان نیز تیم دختران ایران نایب قهرمان شد و تیم پسران ایران به عنوان سومی دست یافت.

در پایان مسابقات تیمی نمایندگان ایران در این پیکار‌ها صاحب دو نشان طلا، دو نقره و یک برنز شدند.

این رقابت‌ها با حضور ۳۴ تیم در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان و در دو بخش پسران و دختران برگزار شد و در آن بازیکنان کشورهای اسلونی، تایلند، هند، استرالیا، لیبی، الجزایر، لهستان، تونس، مراکش و کشورهای حوزه خلیج فارس حضور دارند. این مسابقات دارای رنکینگ جهانی و ۱۵ هزار دلار جایزه نقدی است.

 

 

منبع : ورزش ۱۱

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.