• تاریخ انتشار: شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۲ | کد خبر : 11369
 • فیروزآبادی

  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دخالت در انتخابات در یک ملت مستقل، آن هم در رأی یک ملت یک تجاوز سهمگین است که باید اعتراض، بازخواست و آثارش رفع بشود و گرنه ملت ایران می‌داند چه گونه آثار آن را رفع کند.

  به گزارش وعده صادق ، سردار سرلشکر سیدحسن آقایی فیروزآبادی طی سخنانی در جمع اساتید و دانشجویان دوره دکتری دانشگاه عالی دفاع ملی اظهار کرد: یک اتفاق بسیار تلخ و زننده، توسط انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها در جریان انتخابات به وجود آمد. اینکه یک بیگانه، یک دشمن خارجی بیاید در انتخابات یک کشور انقلابی، مستقل و با حاکمیت مردم سالارانه اسلامی دخالت بکند، از کاندیدایی حمایت کند و یا علیه کاندیدایی نظر بدهد این یک اقدام بی‌شرمانه، توهین به ملت ایران و ضد استقلال و حاکمیت ملی جمهوری اسلامی ایران است.

  وی افزود: درست است که این اقدام آن‌ها کاری بی‌ارزش و بی‌اثر است، اما همین که دوباره استعمارگران به خود اجازه بدهند که بیایند و چنین اقدام وقیحانه و زشتی انجام دهند، این موجب برافروختن خشم انقلابی ملت ایران خواهد شد.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با با دخالت تجاوزگرانه اجانب گفت: این دخالت، راهبردهای تجاوزگرانه‌ای است که از سوی آمریکا و انگلیس نسبت به ملت و کشور ایران اتخاذ شده و مقامات کشور نباید این را دست کم بگیرند. آنهایی که آمریکا و انگلیس از آن‌ها حمایت کردند اگر اعلام برائت از آمریکا و انگلیس نکنند مجرمند و در آن توهینی که به ایران شده شریکند و آن‌ها با اشخاصی که دشمنی و مخالفت می‌کنند، باید آن اشخاص مورد احترام بیشتر ملت ایران قرار بگیرند. امام (ره) برای این ملاک تعیین کردند، فرمودند: هرگاه دیدید دشمنان از شما تعریف کردند معلوم می‌شود عیبی در کار است.

  عضو شورای عالی امنیت ملی در ادامه با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: آمریکا و انگلیس سردمداران جبهه کفر، شرک و نفاق و فرماندهان جبهه شیطان علیه مسلمین و بشریت هستند. نمی‌توانند که هم سویی با ملت یا بخشی از ملت حتی یک نفر از ملت ایران پیدا بکنند و این معنادار است و اتفاق عمیق و بزرگی است که افتاده. همه ملت و مسئولین ما باید به آن توجه کنند.

  وی تصریح کرد: مسئولین سیاست خارجی کشور باید با این موضوع به شدت برخورد کنند و نسبت به دولت‌های آمریکا و انگلیس اعتراض کنند. این موضوع مثل یک مداخله نظامی است.

  فیروز آبادی ادامه داد: چطور اگر آمریکا و انگلیس یا هر کشور دیگری یک مامورش خواسته یا ناخواسته از مرزهای جمهوری اسلامی تجاوز بکند، نیروهای مسلح باید به وزارت خارجه اعلام کنند و وزارت امور خارجه از آن کشور توضیح بخواهد و به آن کشور اعتراض بکند و آن را دفع کند (مشکلی که پیش آمده) و اگر نشد باید با وسیله نظامی آن را دفع کرد. این هم یک تجاوز است.

  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دخالت در انتخابات در یک ملت مستقل، آن هم در رأی یک ملت یک تجاوز سهمگین است که باید اعتراض، بازخواست و آثارش رفع بشود و گرنه ملت ایران خودش می‌داند چه جوری آثار آن را رفع کند.

  ایسنا

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار