رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۸ | کد خبر : 11473
 • محجوب: از ردصلاحیت اصلاح‌طلبان متاسفیم

  علیرضا محجوب نامزد انتخابات مجلس که علاوه بر حضور در لیست ۳۰ نفره اصلاح‌طلبان در فهرست صدای ملت نیز قرار دارد، در نشست خبری فهرست صدای ملت که پیش از ظهر امروز برگزار شد، تاکید کرد: فهرست انتخاباتی صدای ملت از دوره پیش فعالیت خود را آغاز کرد و جا دارد از آقایان کاتوزیان و عباس‌پور که به همراه آقای مطهری، غفوری‌فرد و بنده تهیه لیست انتخاباتی صدای ملت را آغاز کردیم، یادی بکنیم که با وجود مشکلاتی که پیش‌رویمان قرار داشت به این اعتقاد رسیدیم که باید صدای ملت را به گوش مسئولان برسانیم.

  پیگیر مسائل صنفی کارگران هستم

  او با بیان اینکه علی مطهری از ابتدا سنگ زیرین آسیاب صدای ملت بوده است، یادآور شد: همگی شاهد بودیم که آقای مطهری بیش از همه بر سر شعار‌ها و مواضع خود ایستادگی کرد و در این راستا هزینه بسیاری داد و از انواع تهمت‌ها، اتهام‌ها، تهدید‌ها و توهین‌ها نترسید و هر اتفاقی را تحمل کرد.

  محجوب با تاکید بر اینکه همواره به دنبال پیگیری مسائل صنفی کارگران بوده و کمتر به مباحث سیاسی و جناحی ورود می‌کند، خاطرنشان کرد: برخلاف تصور جریان صدای ملت یک جریان خلق‌الساعه نیست و از دوره پیش فعالیت خود را آغاز کرده و ما برای اینکه بتوانیم افراد سالم را معرفی کنیم، اقدام به انتشار فهرست صدای ملت کردیم.

  «صدای ملت» فهرست انتخاباتی است نه جبهه سیاسی

  محجوب در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا، درباره این‌که آیا می‌توان این فهرست انتخاباتی که از اصلاح‌طلبان و اصولگرایان تشکیل شده، جریان یکپارچه و موثر دانست، گفت: نکته‌ای که باید توجه داشته‌ باشید این است که شما با یک حزب یا یک جبهه سیاسی طرف نیستید، بلکه ما درحال صحبت درباره یک فهرست انتخاباتی هستیم. فهرست انتخاباتی با حزب یا جبهه سیاسی تفاوت ماهوی دارد. این ملاک‌ها مربوط به جبهه‌ها یا طیف‌ها یا قطب‌های سیاسی است ولی ما در «صدای ملت» تنها یک فهرست انتخاباتی تهیه کردیم تا بهترین‌ها را انتخاب کنیم.

  این نامزد اصلاح‌طلب انتخابات مجلس دهم با اشاره به نماد «صدای ملت» یادآور شد: ما از تصویر شهید مدرس به‌عنوان نماد انتخاباتی خود استفاده کردیم که معنای روشنی دارد. مدرس منادی شعار نه شرقی، نه غربی بود و «موازنه عدمی» اولین حرفی بود که در عرصه سیاست مطرح کرده و او مروج آزادی بود.

  نماینده مردم تهران در مجلس نهم خاطرنشان کرد: «صدای ملت» دعوتی است برای پایش آزادی‌ها، دعوتی است برای در دسترس نگاه‌ داشتن آنچه ممکن از آن فاصله بگیریم.

  او اضافه کرد: در قانون اساسی ما بر آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی تاکید شده و هیچکدام از این مفاهیم از دیگر مفاهیم، قابل‌تفکیک نیست و نمی‌توان هیچ‌کدام را فدای دیگری کرد. ممکن است امروز جریانی به دنبال تضعیف آزادی باشد و فردا این وضعیت برای استقلال پیش بیاید و این مسائل برای ما تفاوتی ندارد و به همه شعارهای انقلاب پایبندی داریم.

  محجوب خاطرنشان کرد: آحاد نامزد‌ها مورد تایید ما هستند، اما ما می‌توانیم تنها ۳۰ نفر را انتخاب کنیم، نه ۳۰۰۰ نفر. ما هیچگونه محدودیتی برای تهیه لیست نداشتیم و برای دوری از انحصار به سمت تشکیل «صدای ملت» آمدیم و اعتقاد داریم اگر نقطه و قرارگاه وحدتی در آینده وجود داشته‌ باشد، این نقطه وحدت «صدای ملت» است.

  بیش از ۸۰ درصد تذکرهای من مربوط به معیشت مردم بود

  محجوب نیز در پاسخ به همین سوال یادآور شد: بیش از ۸۰ درصد تذکرهای من در حوزه اقتصاد و معیشت مردم و اقدام‌ها و سیاست‌های اقتصادی دولت بوده‌است.

  او گفت: در جریان تصویب قانون هدفمندی یارانه‌ها، تعداد مخالفان به حدنصاب ۵ نفر هم نرسید اما بنده و یکی دو نفر از دوستان مخالفتمان را با این طرح اعلام کردیم.

  این نامزد اصلاح‌طلب مجلس دهم ادامه داد: نحوه تخصیص یارانه‌ها به هیچ‌عنوان با آنچه در قانون هدفمندی آمده، مطابقت ندارد و در زمان اجرای آن، کسی انتقاد نکرد که شاید از این موضوع استفاده تبلیغاتی و انتخاباتی صورت بگیرد.

  گره اصلی مشکلات اقتصادی در رونق است

  این نماینده اصلاح‌طلب مجلس نهم تصریح‌کرد: گره اصلی مشکلات اقتصادی در بی‌توجهی به رونق اقتصادی است و خوشبختانه جریان‌های دیگر هم با شعارهایی مبنی بر رونق اقتصادی وارد انتخابات شده‌اند و اگر رونق اقتصادی محقق شود، همه مشکلات اقتصادی دگرگون می‌شود.

  طرح بیمه بیکاری با مخالفت شورای نگهبان مغفول ماند

  محجوب همچنین با اشاره به طرح بیمه بیکاری در مجلس هشتم، اعلام کرد: در زمان مجلس هشتم من و آقای مطهری طرحی را به امضا رساندیم که بر اساس آن دولت موظف باشد به کسانی که برایشان شغلی ایجاد نکرده، بیمه بیکاری پرداخت کند که متاسفانه پس از ۳ بار رفت و برگشت به شورای نگهبان و مجلس، در ‌‌نهایت شورای نگهبان ایرادهای جدیدی درباره آن مطرح کرد و مانع از تصویب این طرح شد و ما همچنان معترضیم و معتقدیم این بیمه بیکاری حتماً باید به جریان بیافتد، ‌ چراکه هدفمندی یارانه‌ها بدون بدیل قابل اجرا نیست.

  او اضافه کرد: نباید همه مردم به ماخذ منابع مالی دسترسی داشته‌باشند، چراکه فلسفه مالیات این است که بخش اعظم آن را بر توزیع مجدد درآمد قرار دهیم و از پول‌های مالیات برای اقشار کم‌درآمد امکانات ایجاد کنیم.

  رئیس فراکسیون کارگری مجلس نهم تاکید کرد: رونق یک نسخه عمومی است که اگر کسی به آن بی‌توجه باشد، درواقع به حقوق شهروندی هم بی‌اعتنا است.

  محجوب با تاکید بر این‌که کمترین نطق سیاسی را در طول نمایندگی‌اش داشته، اعلام کرد: به عنوان کسی که بیشتر تلاش خود را برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم به کار بسته‌ام، معتقدم موضوع اقتصادی و معیشت مردم باید توسط همه جریان‌های سیاسی مورد توجه قرار بگیرد.

  منبع:ایلنا

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار