• تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۲ | کد خبر : 11479
 • به گزارش وعده صادق به نظر شما خودورهای موجود در بازار را به چند شیوه می‌توان دسته‌بندی کرد؟ بر اساس قیمت، بر اساس کارآیی، بر اساس حجم موتور، بر حسب اندازه و یا چه چیز دیگری؟ آنچه در این مطلب می‌خواهیم راجع به آن صحبت کنیم، هیچ کدام از این‌ها یا چیزی شبیه به این‌ها نیست و مطمئناً هرچقدر هم که این لیست را ادامه دهید، به دسته‌بندی‌ِ مورد نظر ما نخواهید رسید: دسته‌بندی خودروها بر حسب میزان دریافت برگ جریمه!

  بر مبنای پیمایشی که اخیراً با توجه به گزارش‌های اداره‌های بیمه و قوانین ترافیکی منتشر شده است، با بررسی ۳۲۳ هزار مشتری که از بیش از ۳۳۱ مدل ماشین استفاده می‌کرده اند، در ایالات متحده لکسوس ES300 بیشترین درصد نقض قوانین مربوط به سرعت را به خود اختصاص داده است. پیش از این، این مقام مربوط به سوبارو WRX بوده است که در آمار امسال، حتی جزء ده خودروی اول لیست هم نبود.

  هرچند ممکن است به نظر شما برسد که این راننده است که ماشین را، تند یا کند، می‌راند و هم اوست که جریمه را دریافت می‌کند؛ البته که این نظر شما صحیح است؛ اما نکتۀ جالب این پژوهش این است که وجود یک ارتباط معنادار را میان مدل ماشین و میزان تخلفات سرعت در آن مدل را به نمایش می‌گذارد؛ هرچند دشوار بتوان این ارتباط را «اثبات» کرد.

  به عنوان نمونه، آمار این پیمایش نشان می‌دهد که خودروهای به نسبت گران‌قیمت‌تر، میزان کمتری برگ جریمۀ سرعت دریافت کرده‌اند؛ این دسته شامل خودروهایی مانند Buick Encore، لکسوس IS350، آکورا ILX و کادیلاک ATS می‌شود. مثلاً تنها ۳ درصد از رانندگان بیوک به خاطر سرعت غیرمجاز جریمه شده‌اند. با این حال، در میان رتبه‌های بالای این سلسله مراتب، هم خودروهای لوکس و هم خودروهای اقتصادی به چشم می‌خورد و این مسئله، مانع از ارائۀ یک فرضیۀ جامع در این مورد می‌شود.

  در هر حال، این لیست بیست خودروی نخست بر حسب درصد دریافت جریمۀ سرعت در ایالات متحده در سال ۲۰۱۵ است:

  ۱- لکسوس ES 300، ۳۳ درصد؛

  ۲- نیسان ۳۵۰ Z، ۳۳ درصد؛

  ۳- دوج Charger SE/SXT، ۳۲ درصد؛

  ۴- فولکس واگن Jetta GL، ۳۱ درصد؛

  ۵- شورلت Monte Carlo LS/LT، ۳۱ درصد؛

  ۶- مزدا ۳S، ۳۰ درصد؛

  ۷- فولکس واگن GTI، ۳۰ درصد؛

  ۸- دوج Stratus SXT، ۳۰ دصد؛

  ۹- آکورا ۳٫۰s، ۳۰ درصد؛

  ۱۰- تویوتا Tacoma، ۳۰ درصد؛

  ۱۱- مزدا Tribute، ۳۰ درصد؛

  ۱۲- سوبارو Impreza WRX، ۳۰ درصد؛

  ۱۳- لکسوس LS 400، ۳۰ درصد؛

  ۱۴- سوبارو Impreza 2.5l، ۳۰ درصد؛

  ۱۵- مرسدس بنز C300 4 Matic، ۳۰ درصد؛

  ۱۶- شورلت مالیبو ۲LT، ۲۹ درصد؛

  ۱۷- لینکلن LS، ۲۹ درصد؛

  ۱۸- فورد فیوژن S، ۲۹ درصد؛

  ۱۹- مزدا ۳l، ۲۹ درصد؛

  ۲۰- شورلت Tahoe K1500، ۲۹ درصد.

  منبع: دیجیتال ترندز

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار