• تاریخ انتشار: یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۴ | کد خبر : 11482
 • به گزارش وعده صادق مجموعه ای از اسباب و وسایل کهنه و قدیمی استیو جابز که مربوط به دوران محنت وی بوده است، روز گذشته طی یک حراجی به فروش رفت. در میان این وسایل یک جفت صندل کهنه و قدیمی نیز وجود داشت که گویا به قیمت بالایی به فروش رسیده است.

  هنوز مشخص نیست که چه کسی اقدام به خرید این صندل ها و سایر وسایل کهنه و بی مصرف استیو جابز کرده است اما کاملا مشخص است که هنوز استیو جابز و وسایل وی برای بسیاری درآمد زایی میکند. این وسایل مربوط به دورانی است که استیو جابز در شرکت NeXT فعالیت میکرد.

  مجموعه این وسایل هفت مورد بوده است که همگی آنها از کلکسیون خصوصی «مارک شف» ، سر آشپز متخصص در غذاهای طبیعی که زمانی در دهه ۱۹۸۰ مدیریت املاک استیو جابز را در شهر آلبانی کالیفرنیا بر عهده داشته است، بیرون آمده.

  شف در این باره به نشریه «بیزینس اینسایدر» گفته است: در آن دوره ما تجربیات زیادی در کاشت و مصرف گیانهان و غذاهای طبیعی داشتیم. من وقتی استیو جابز این وسایل را دور میریخت آنها را جمع آوری کردم. استیو جابز معمولا وسایل زیادی را دور میریخت چون عادت داشت کمتر چیزی را دور و بر خود نگه دارد. برخی از این وسایل را نگه داشتیم، برخی دیگر را به باغبان ها و دوستان هدیه دادیم و برخی دیگر را به این حراجی در «گودویل» آورده ایم.

  همانطور که گفته شد این مجموعه در بر دارنده یک جفت صندل، یک پیراهن یقه اسکی مربوط به دوره NeXT، یک ساعت سیکو و تعدادی دیگر از وسایل خورده و ریزه استیو جابز از جمله کارت ویزیت وی در NeXT است.

  هنوز مشخص نیست که هر کدام از این ها چقدر به فروش رسیده است هر چند قیمت پایه گویا ۸۵۰ دلار بوده است و برخی از اقلام کوچک تر گویا تا ۳۴۰۰ دلار نیز به فروش رفته اند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار