• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۳۰ | کد خبر : 11769
 • به گزارش وعده صادق ایده گلوله‌ای که خود را نابود کند چندان چیز مأنوسی نیست؛ معمولاً از گلوله‌ها برای نابود کردن اهداف استفاده می‌شود نه نابود کردن خودشان؛ با این حال، مسئله‌ای که منجر به این ایده شده است این است که تیراندازها گاهی اشتباه می‌کنند، در نتیجه گلوله‌ها مایل‌ها دورتر از هدف به جایی برخورد می‌کنند و آسیب‌هایی برای غیرنظامیان به وجود می‌آورند.

  مرکز پژوهش، توسعه و مهندسی تسلیحاتِ ارتش (ARDEC) امریکا، برای حل این مشکل گلوله‌های خودنابودگر را طراحی کرده است. در این طرح، گلوله (مرمی) با مواد اشتعال‌زایی پر شده است که زمانی که گلوله شلیک می‌شوند، آتش می‌گیرد. با سوختن این ماده، واکنش مادۀ دیگری که در گلوله جاسازی شده است، برانگیخته شده و باعث می‌شود گلوله تغییر شکل داده و پس از طی مسافتی، «به لحاظ آئرودینامیکی بی ثبات» شود؛ به عبات ساده‌تر، گلوله در اثر این وضعیت به زمین می‌افتد. با تغییر ترکیب این مواد شیمیایی، به سادگی می‌توان مشخص کرد که گلوله پس از طی چه مسافتی، دچار این وضعیت شود و به زمین بیفتد. به این ترتیب، در صورتی که گلوله‌ای خطا برود و به سمت دوری به پرواز در بیاید، این امکان را نخواهد داشت تا مایل‌ها به حرکت خود ادامه دهد و به چیزی یا شخصی آسیب برساند.

  البته هنوز در مورد موفقیت این پروژه تردیدهایی وجود دارد؛ چرا که این پروژه برای اولین بار در ۲۰۱۳ مطرح شد ولی هنوز منابع لازم برای عملیاتی کردن آن فراهم نشده است. همچنین، این فناوری ممکن است از طرف سربازهایی که دوست ندارند گلوله‌هایشان حتی در مسیرهای طولانی دچار تغییر مسیر شوند، مورد استقبال قرار نگیرد؛ با این حال، امکان خوبی را برای پلیس‌های شهری فراهم می‌آورد تا مانع از پدید آمدن آسیب‌های ناخواسته به شهروندان شوند.

  منبع: گیزموندو

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  تقسیم‌بندی استان‌ها برای خروج و ورود زائرین اربعین از مرزهای سه گانه/ تردد اتباع خارجی فقط از مرز شلمچه بازگشت قدیمی‌ترین ایرلاین جهان به آسمان ایران+جزییات ترامپ اعتراض کند سرش زیر آب می رود! رییس جمهور وزیران پیشنهادی ۳ وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد خبر امیدوار کننده برای فوتبال ایران؛ نماینده عربستان حذف شد عکس/ نان حلال پس از ۲۰سال زندان نباید عده ای گفتمان یاس را ترویج کنند +توییت خودکفایی ایران در ساخت قطعات هواپیماهای نظامی/سیاست دولت خرید ماهواره از خارج است نه تولید در داخل دولت وزرایی را برگزیند تا در فرصت باقی‌مانده کارهای باقی‌مانده را پیش ببرند جایگزینان وزرای مستعفی به مجلس معرفی شدند امیدواریم هر چه زودتر شاهد نهایی شدن کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر باشیم مسابقه جهانی برای سرمایه‌گذاری درایران/درکشورتنهایک مسیر وجوددارد نجفی دقیقه ۹۰ خط خورد/ دانش آشتیانی جایگزین شد عکس/ جاده ای زیبا در ژاپن واکنش ستاره تیم ملی به حواشی تلخ در ورزشگاه غدیر اهواز+اینستاپست اندر فواید مذاکره سیاسی در سوریه فیلم/ سیلی سرباز پاکستانی به خبرنگار زن حین پخش زنده لبخند سیاستمداران به پشتوانه قدرت دفاعی است/ بخشی از توان نظامی‌مان برای غافلگیری دشمن مخفی می‌ماند رئیس جمهور وارد اراک شد ایران از مداخله نظامیان در انتخابات مبرا بوده است/ هیچ‌ جای دنیا ۱۲ هزار نفر برای ۳۰۰ کرسی رقابت نمی‌کنند