رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۰۵ | کد خبر : 11951
 • متولدین هفتم اسفند ۷۶ به قبل واجد شرایط رای دادن هستند

  به گزارش وعده صادق، حسن خیریانپور با تاکید بر این که سن رای دهندگان باید ۱۸ سال تمام باشد ، افزود : مبنای رای گیری شناسنامه جمهوری اسلامی و شماره ملی است .
  وی تاکید کرد : هر کس فقط می تواند با شناسنامه خودش آن هم یک بار رای بدهد و دادن رای با شناسنامه دیگری تخلف محسوب می شود و با متخلفان برخورد خواهد شد.
  ** حضور یک بازرس در هر شعبه رای گیری
  معاون استاندار مازندران از حضور یک بازرس در هر شعبه رای گیری خبر داد و گفت : در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در مجموع سه هزار و ۴۶۰ نفر به عنوان هیات های بازرسی ، بازرس ویژه ، سربازرس و بازرس مستقر در شعب اخذ رای بر فرآیند برگزاری انتخابات مراقبت و ایفای نقش خواهند کرد .
  ** سه ساز و کار برای حفاظت از حق الناس
  رئیس هیات بازرسی انتخابات استان مازندران گفت : برای تحقق دو وظیفه مهم اجرای دقیق قانون انتخابات و حسن جریان انتخابات مندرج در ماده ۲۵ قانون انتخابات از سه ساز و کار ‘ هر شهروند یک بازرس ‘ ، ‘ تضمین حقوق نامزدها ‘ و ‘ استقرار بازرس ثابت ‘ در سه هزار و ۴۵ شعبه اخذ رای استان استفاده خواهد شد.
  خیریانپور افزود : تخلفات انتخاباتی با این ساز و کارها رصد و در کوتاه ترین زمان پیگیری و برخورد می شود .
  ** مراقبت بر رفتار مجریان ، نامزدها و مسئولان ستادها
  رئیس هیات بازرسی انتخابات مازندران همچنین گفت : بازرسان ما علاوه بر مراقبت بر رفتار مجریان انتخابات ، بر رفتارهای انتخاباتی نامزدها و مسئولان ستادها و طرفدارانشان نیز نظارت خواهند کرد.
  وی افزود : عملکرد مدیران دستگاه های دولتی در استان و شهرستان ها نیز رصد می شود تا از نامزد خاصی حمایت نکنند و امکانات دولتی له یا علیه نامزدی مورد استفاده قرار نگیرد.
  ** امانتداری ، رعایت اخلاق و قوانین
  خیریانپور ضمن سفارش به مجریان انتخابات مبنی بر رعایت اصل امانتداری و بی طرفی و رعایت دقیق قانون انتخابات ، از نامزدهای انتخاباتی نیز خواست با حفظ صبر ، خویشتنداری ، آرامش و رعایت اصول اخلاقی و دینی و قوانین و مقررات ، در جهت حفظ آرامش فضای موجود و سلامت انتخابات کمک کنند.
  وی همچنین از نامزدها خواست تا ضمن مراقبت بر رفتارهای انتخاباتی مسئولان ستادها و طرفداران ، از بروز تقابل و تنش اجتناب کنند .
  ** دعوت از مردم برای حضور در پای صندوق ها در ساعات اولیه
  رئیس هیات بازرسی انتخابات استان مازندران زمان آغاز رای گیری را ساعت ۸ صبح جمعه هفتم اسفند ماه اعلام کرد و گفت که درب شعب اخذ رای راس ساعت مقرر بر روی رای دهندگان باز می شود .
  خیریانپور از شهروندان واجد شرایط رای دادن خواست تا برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در ساعات پایانی ، از همان ابتدای صبح به شعب مراجعه و رای خودشان را بدهند.
  مازندران بر اساس اعلام ستاد انتخابات استان دو میلیون و ۲۳۵ هزار و ۶۳۶ نفر واجد شرایط رای دارد.
  این استان دارای چهار کرسی در مجلس خبرگان رهبری است که هفت نامزد برای آن رقابت می کنند.
  مازندران با ۲۲ شهرستان در قالب ۹ حوزه انتخابیه ۱۲ صندلی در مجلس شورای اسلامی دارد که بر اساس آخرین آمار ستاد انتخابات استان ۱۴۹ نفر برای دستیابی به آنها رقابت دارند.

  منبع: ایرنا

  انتهای پیام /

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار