کد خبر : 12030
تاریخ انتشار : جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۲
151 مشترک

اعلان جنگ «کسپرسکی» به گروه هکری Lazarus

گویا اتفاقات حوزه امنیت سایبری در حال وارد شدن به فاز جدیدی است. شرکت امنیتی کسپرسکی اخیرا علیه گروه هکری Lazarus که یک گروه هکری کمتر شناخته شده هستند اعلان جنگ داده است و دوستان خود را به جبهه خویش دعوت کرده.

به گزارش وعده صادق گویا اتفاقات حوزه امنیت سایبری در حال وارد شدن به فاز جدیدی است. شرکت امنیتی کسپرسکی اخیرا علیه گروه هکری Lazarus که یک گروه هکری کمتر شناخته شده هستند اعلان جنگ داده است و دوستان خود را به جبهه خویش دعوت کرده. این شرکت امنیتی به همراه شرکت Novettaو سایر همکاران خویش، عملیات Bolckbuster را در راستای از هم گسیختن فعالیت های سایبری Lazarus تعریف کرده است.

اگر با گروه هکری Lazarus آشنا نیستید، باید بدانید که این گروه همان گروه هکری است که گفته میشود مسئول مستقیم حمله سایبری به شرکتSony Entertainment در سال ۲۰۱۴ است. همچنین حمله سال ۲۰۱۳ با عنوان عملیات DarkSeoul نیز به این گروه نسبت داده شده است.

در همین راستا شرکت کسپرسکی، Novetta و AlienVault اقدام به تجزیه و تحلیلی نمونه های بد افزارهای مورد استفاده شده در حملات مختلف کرده و موفق شدند تعدادی از حملات سایبری گسترده را به گروه Lazarus نسبت دهند. پیش از این حملات سایبری گذشته هرچند به این گروه نسبت داده میشد اما به شکل قطعی نبود و بیشتر از عنوان گروه هکری ناشناخته در این خصوص استفاده میشود.

محققان امنیتی این شرکت ها اظهار کرده اند که به موارد جالب توجهی طی تجزیه و تحلیل های خود برخورد کرده اند که نشان میدهد تعداد زیادی از حمله های سایبری صورت گرفته طی سالهای اخیر از سوی این گروه بوده است. از جمله آنکه در همه حمله های سایبری صورت گرفته از یک الگوی مشابه برای آلوده کردن شبکه و سیستم استفاده شده است.

محققان ارشد امنیتی در کسپرسکی در این باره گفته است: همانگونه که پیش بینی میکردیم، تعداد حملات سایبری به شکلی ثابت در حال افزایش است. به همراه همکاران خود ما توانستیم به الگوهای پیچیده در عملیات های سایبری یک گروه بی پروا پی ببریم. این گروه از مهارت های کافی برای انجام عملیات های جاسوسی سایبری و سرقت یا تخریب داده ها برخوردار است و طی سالهای گذشته موفق به انجام چندی حمله پیچیده سایبری با تکنیک ها و روش های پیچیده کرده است.

طی عملیات BlockBuster شرکت کسپرسکی، به همراه Novetta و AlienVault به دنبال ایجاد یک روش و تکنیک موثر در راستای بر هم زدن قوای گروه هکری Lazarus و کم کردن قدرت مانور آنها در راستای اقدام به حملات سایبری دیگر و وارد کردن خسارت به شرکت های مختلف هستند.

منبع : تابناک

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب