• تاریخ انتشار: جمعه ۰۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۲ | کد خبر : 12030
 • به گزارش وعده صادق گویا اتفاقات حوزه امنیت سایبری در حال وارد شدن به فاز جدیدی است. شرکت امنیتی کسپرسکی اخیرا علیه گروه هکری Lazarus که یک گروه هکری کمتر شناخته شده هستند اعلان جنگ داده است و دوستان خود را به جبهه خویش دعوت کرده. این شرکت امنیتی به همراه شرکت Novettaو سایر همکاران خویش، عملیات Bolckbuster را در راستای از هم گسیختن فعالیت های سایبری Lazarus تعریف کرده است.

  اگر با گروه هکری Lazarus آشنا نیستید، باید بدانید که این گروه همان گروه هکری است که گفته میشود مسئول مستقیم حمله سایبری به شرکتSony Entertainment در سال ۲۰۱۴ است. همچنین حمله سال ۲۰۱۳ با عنوان عملیات DarkSeoul نیز به این گروه نسبت داده شده است.

  در همین راستا شرکت کسپرسکی، Novetta و AlienVault اقدام به تجزیه و تحلیلی نمونه های بد افزارهای مورد استفاده شده در حملات مختلف کرده و موفق شدند تعدادی از حملات سایبری گسترده را به گروه Lazarus نسبت دهند. پیش از این حملات سایبری گذشته هرچند به این گروه نسبت داده میشد اما به شکل قطعی نبود و بیشتر از عنوان گروه هکری ناشناخته در این خصوص استفاده میشود.

  محققان امنیتی این شرکت ها اظهار کرده اند که به موارد جالب توجهی طی تجزیه و تحلیل های خود برخورد کرده اند که نشان میدهد تعداد زیادی از حمله های سایبری صورت گرفته طی سالهای اخیر از سوی این گروه بوده است. از جمله آنکه در همه حمله های سایبری صورت گرفته از یک الگوی مشابه برای آلوده کردن شبکه و سیستم استفاده شده است.

  محققان ارشد امنیتی در کسپرسکی در این باره گفته است: همانگونه که پیش بینی میکردیم، تعداد حملات سایبری به شکلی ثابت در حال افزایش است. به همراه همکاران خود ما توانستیم به الگوهای پیچیده در عملیات های سایبری یک گروه بی پروا پی ببریم. این گروه از مهارت های کافی برای انجام عملیات های جاسوسی سایبری و سرقت یا تخریب داده ها برخوردار است و طی سالهای گذشته موفق به انجام چندی حمله پیچیده سایبری با تکنیک ها و روش های پیچیده کرده است.

  طی عملیات BlockBuster شرکت کسپرسکی، به همراه Novetta و AlienVault به دنبال ایجاد یک روش و تکنیک موثر در راستای بر هم زدن قوای گروه هکری Lazarus و کم کردن قدرت مانور آنها در راستای اقدام به حملات سایبری دیگر و وارد کردن خسارت به شرکت های مختلف هستند.

  منبع : تابناک

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  تقسیم‌بندی استان‌ها برای خروج و ورود زائرین اربعین از مرزهای سه گانه/ تردد اتباع خارجی فقط از مرز شلمچه بازگشت قدیمی‌ترین ایرلاین جهان به آسمان ایران+جزییات ترامپ اعتراض کند سرش زیر آب می رود! رییس جمهور وزیران پیشنهادی ۳ وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد خبر امیدوار کننده برای فوتبال ایران؛ نماینده عربستان حذف شد عکس/ نان حلال پس از ۲۰سال زندان نباید عده ای گفتمان یاس را ترویج کنند +توییت خودکفایی ایران در ساخت قطعات هواپیماهای نظامی/سیاست دولت خرید ماهواره از خارج است نه تولید در داخل دولت وزرایی را برگزیند تا در فرصت باقی‌مانده کارهای باقی‌مانده را پیش ببرند جایگزینان وزرای مستعفی به مجلس معرفی شدند امیدواریم هر چه زودتر شاهد نهایی شدن کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر باشیم مسابقه جهانی برای سرمایه‌گذاری درایران/درکشورتنهایک مسیر وجوددارد نجفی دقیقه ۹۰ خط خورد/ دانش آشتیانی جایگزین شد عکس/ جاده ای زیبا در ژاپن واکنش ستاره تیم ملی به حواشی تلخ در ورزشگاه غدیر اهواز+اینستاپست اندر فواید مذاکره سیاسی در سوریه فیلم/ سیلی سرباز پاکستانی به خبرنگار زن حین پخش زنده لبخند سیاستمداران به پشتوانه قدرت دفاعی است/ بخشی از توان نظامی‌مان برای غافلگیری دشمن مخفی می‌ماند رئیس جمهور وارد اراک شد ایران از مداخله نظامیان در انتخابات مبرا بوده است/ هیچ‌ جای دنیا ۱۲ هزار نفر برای ۳۰۰ کرسی رقابت نمی‌کنند