رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۰ | کد خبر : 12445
 • صادرات نفت ایران به ژاپن افزایش یافت

  به گزارش وعده صادق به نقل از رویترز، صادرات نفت ایران به کشورهای آسیایی در ماه ژانویه نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن تقریبا ثابت ماند، این در حالی است که مشتریان بزرگ نفتی ایران در آن ماه منتظر لغو تحریم‌ها و اجازه افزایش تولید بودند.

  بر همین اساس، تحلیلگران بر این باور هستند که نمایان شدن افزایش سهم تولید نفت ایران در بازارهای جهانی، در این ماه رقم خواهد خورد خورد و آمار ماه مارس (فروردین ماه) مبین این برآورد است.

  همچنین صادرات نفت ایران در ماه ژانویه به چهار مشتری بزرگ خود یعنی، چین، هند، ژاپن و کره جنوبی ۹۸۱ هزار بشکه در روز گزارش شد که این رقم برای مدت زمان مشابه سال گذشته، کمی بیش از یک میلیون بشکه در روز بود که نشان از کاهش جزئی یک دهم درصدی دارد.

  در همین حال، با رفع تحریم‌ها از ایران، این کشور به دنبال افزایش تولید و صادرات نفت خود به بازارهای منطقه ای است، این در حالی است که صادرات نفت جمهوری اسلامی ایران در دوره تحریم حدود یک میلیون بشکه در روز گزارش و این رقم در سال ۲۰۱۱ میلادی ۲.۵ میلیون بشکه در روز ثبت شده است.

  بر همین اساس، واردات واردت نفت هند در ماه ژانویه ۳۷.۶ درصد کاهش یافت در حالی که خرید نفتی ژاپن از ایران در این ماه ۱۰ درصد افزایش پیدا کرد و به ۱۹۴ هزار بشکه در روز رسید که از ماه مارس سال گذشته میلادی به عنوان بیشترین رقم محسوب می شود.

  منبع: مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار