• تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۵ | کد خبر : 12449
 • به گزارش وعده صادق به نقل از رویترز، تولید نفت اوپک در ماه گذشته میلادی یعنی فوریه به دلیل متوقف شدن صادرات نفت عراق از قسمت شمالی این کشور و همچنین کاهش دیگر تولیدکنندگان نفت این سازمان با روند نزولی روبرو شد.

  در همین حال، تولید نفت سازمان اوپک در ماه فوریه به ۳۲ میلیون و ۳۷۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت، این در حالی است تولید اوپک در ماه قبل از آن یعنی ژانویه رقم ۳۲ میلیون و ۶۵۰ هزار بشکه در روز گزارش شده است.

  بیشتر کاهش تولید نفت اوپکی ها غیر داوطلبانه بود و عراق به عنوان کشوری که در سال ۲۰۱۵ میلادی بیشترین رشد تولید را در میان اعضا به خود اختصاص داد، به دلیل مشکلات انتقال خط لوله در کردستان این کشور، صادرات نفت خام عراق از این منطقه با وقفه روبرو شد.

  همچنین صادرات نفت عراق از قسمت کردستان این کشور سهم به سزایی در افزایش تولید نفت این کشور دارد و ظرفیت آن در ماه ژانویه  ۶۰۰ هزار بشکه بود که این ظرفیت از ۱۷ فوریه ماه گذشته مسدود شد و انتظار می رود تا اواسط ماه جاری میلادی مسدود بماند.

  تولید نفت نیجریه و امارات هم در ماه فوریه با کاهش روبرو شد، این در حالی است که تولید نفت عربستان در ماه فوریه بر پایه ماه ژانویه ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه گزارش شده است.

  بر همین اساس تصمیم اوپک مبنی بر حفظ سهم بازار و عدم کاهش تولید که در نوامبر سال ۲۰۱۴ میلادی رقم خورد، سقوط قیمت جهانی نفت را در بر داشت و بازار را با فزونی عرضه روبرو کرد و اکنون طرح فریز نفتی از سوی سه عضو اوپک و روسیه به عنوان اولین معاهده تولید جهانی از سال ۲۰۰۱ میلادی به بعد محسوب می‌شود که در جهت ثبات بخشیدن به بازار جهانی نفت کلید خورده است.

  منبع: مهر

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  درد قفسه سینه وعلل آن کارخانه‌ای که "تاوارس" را مجذوب خود کرد/آینده سایپا در هاله‌ ابهام اختلاس‌های میلیاردی با آرمان‌های انقلاب همخوانی ندارد/ مفاسد اقتصادی آفتی برای انقلاب است رییس جهاددانشگاهی معرفی شد کمتر از یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای خرید تضمینی گندم نیاز داریم روسیه و اوپک گزینه های تثبیت بازار نفت را بررسی می کنند وام مسکن تنها ۲۰ درصد از قیمت یک خانه است آنچه سعد حریری را تسلیم حزب الله کرد! آغاز برداشت رسمی زعفران در کشور/ هرکیلو ۵۰۰ هزارتومان ارزان شد صمیمانه از روحانی می‌خواهم در انتخابات آتی شرکت نکند/ کسی که سه سال به انتقادات گوش نداده ظرف یک سال نیز کاری نخواهد کرد عکس/ «قاهان»، منطقه‌ای زیبا در قم مهم‌ترین وظیفه ناجا در انتخابات جمله ای زیبا در اینستاگرام احمد رضا عابد زاده+ اینستاپست حمله به یک دانشگده پلیس در پاکستان ۲۰ کشته و۱۰۰ زخمی برجای گذاشت شجاعت شهید پوراحمدی در حمل سلاح از بین ماموران «ضعف تیم اطلاع‌رسانی دولت» صدای اصلاح‌طلبان و حامیان روحانی را هم در آورد/ شعار «دولت پاسخگو» توخالی از آب درآمد! جزئیات نحوه استفاده از موبایل به جای کارت بانکی پایه همه بیانات رهبری تحول بنیادین در حوزه است صعود تیم فوتبال جوانان ایران به جام‌جهانی/ دو گام تا قهرمانی آسیا عمر البشیر با پادشاه عربستان دیدار کرد