• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۷ | کد خبر : 12597
 • آیت الله مکارم: وضعیت فرهنگی کشور رضایت بخش نیست

  به گزارش خبرنگار حوزه علمیه وعده صادق حضرت الله العظمی مکارم شیرازی امروز در درس خارج خود نکاتی را در خصوص انتخابات مطرح فرمودند که گزیده ای از آن به شرح زیر است:

  انتخابات بحمدالله با استقبال پرشور مردم و نظم و آرامش کامل پایان یافت و ملت ما از این آزمون تاریخی سربلند درآمدند؛ ولی برای حفظ این نعمت رعایت اموری لازم است.

  نتیجه انتخابات مجلس شورای اسلامی بر خلاف آنچه برخی می پندارند، کاملا به سود کشور و نظام است؛ زیرا مردم با هوشیاری کامل، معتدل های طرفین را پذیرفتند و در مجموع ضریب خطا کم بود؛ بنابراین به نظر می رسد مجلس آینده، مجلسی توانمند، تأثیرگذار و متعلق به تمام جناح ها خواهد بود.

  سزاوار نیست در این شرایط گروه ها به یکدیگر طعنه زده؛ به همدیگر فخرفروشی کنند و خود را پیروز بدانند؛ چراکه این کارها فاصله ها را زیاد کرده؛ کینه هایی به وجود می آورد و آثار نامطلوب را در آینده به صورت کارشکنی ها ظاهر خواهد کرد.

  اگر فرد یا گروهی از بعضی نتیجه ها ناراضی باشند، باید به افکار مردم و آراء آنان احترام بگذارند و همه برای رفع مشکلات دست به دست هم بدهند؛ زیرا حجم مشکلات به قدری زیاد است که با همکاری عمومی مرتفع خواهد شد.

   

  مبادا مسئولین دولتی نتیجه انتخابات را دلیل بر رضایت مردم از وضع موجود تلقی کنند؛ چراکه باید توجه داشت مردم در مسائل اقتصادی انتقاد فراوان دارند و امروز مسئله اشتغال به صورت پیچیده ای در آمده و حتی برخی از کارخانجات تعطیل شده است.

  ایشان با بیان این که امروز مسائل فرهنگی نیز در کشور رضایت بخش نیست، فرمودند امیدواریم دولت محترم با نیرویی که از این انتخابات می گیرد، بتواند بر این مشکلات فائق گردد و همه باید دعا کنیم.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار