• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۰ | کد خبر : 12678
 • به گزارش وعده صادق، محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور برای ایام نوروز‌ از تاریخ ۲۶ اسفند‌ ۹۴ تا ۱۵ فروردین ۹۵ اعلام شد.

  طبق اعلام سازمان راهداری با توجه به حجم فزاینده سفر در تعطیلات نوروز ۹۵ و به منظور افزایش ظرفیت تردد در محورهای مواصلاتی، تسهیل در عبور و مرور و ارتقای ضریب ایمنی از مورخ ۲۶/۱۲/۹۴ الی ۱۵/۱/۹۵ محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های عبور و مرور به شرح زیر اجرا خواهد شد.

  * کلیات محدودیت‌‌های ترافیکی نوروزی

  در ایام مذکور عبور و مرور انواع موتور‌سیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در همه آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها و محورهایی که ضرورت ایجاب کند ممنوع است.

  در همه محورهای برون شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌شود، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی‌ یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه‌هایی اعمال می‌شود که مقررات یک‌طرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می‌شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

  تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در تاریخ ۱۳/۰۱/۹۵ در همه محورهای برون شهری کشور ممنوع است.

  * محدودیت‌‌های تردد در محور کرج – چالوس

  ‌تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت کماکان در محور کرج – چالوس و بالعکس ممنوع است.

  ‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ روزهای پنج شنبه و جمعه مورخ ۲۷ و ۲۸/۱۲/۹۴ الی ۰۶:۰۰ روز بعد از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸:۰۰ الی ۰۶:۰۰ روز بعد از میدان امیرکبیر کرج به سمت مرزن آباد به صورت یک‌طرفه است.

  ‌تردد انواع وسایل نقلیه در محور کرج – چالوس از ساعت ۱۲:۰۰ روزهای چهارم، ششم، سیزدهم و چهاردهم فروردین ۹۵ تا ‌ساعت ۰۳:۰۰ بامداد روزهای بعد از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶:۰۰ الی ۰۳:۰۰ بامداد روزهای بعد از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک‌طرفه خواهد بود.

  ​* محدودیت‌های ترافیکی محور هراز

  ‌تردد انواع تریلر در محور هراز کماکان ممنوع است.

  تردد انواع کامیون و کامیونت از ساعت ۱۲:۰۰ مورخ ۲۶/۱۲/۹۴ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد مورخ ۸/۱/۹۵ و از ساعت ۰۸:۰۰ صبح مورخ ۱۱/۱/۹۵ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد مورخ ۱۵/۱/۹۵ از تهران به آمل و بالعکس ممنوع است.

  تردد انواع وسایل نقلیه در محور هراز از ساعت ۱۳:۰۰ روزهای ۵، ۶،۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین ۹۵ تا ساعت  ۰۲:۰۰ بامداد روزهای بعدی از رودهن به آب اسک ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵:۰۰ روزهای فوق الی ۰۲:۰۰ بامداد روزهای بعدی از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء)‌ به صورت یک‌طرفه خواهد بود.

  * محدودیت‌‌های ترافیکی محور فیروز‌کوه

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ روز پنجشنبه مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ الی ساعت ۰۲:۰۰ بامداد روز یکشنبه مورخ ۸/۱/۹۵ و از ساعت ۰۸۰۰ روز چهارشنبه مورخ ۱۱/۱/۹۵ الی ساعت ۱۲۰۰ ظهر روز یکشنبه مورخ ۱۵/۱/۹۵ از تهران به قائم شهر و بالعکس ممنوع است.

  * محدودیت‌‌های ترافیکی آزاد‌راه کرج – قزوین

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون در مسیر شرق به غرب از ساعت ۱۲:۰۰ تا ساعت ۲۴:۰۰ مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ و از ساعت ۰۶:۰۰ صبح الی ۲۴:۰۰ روز‌های ۲۸ و ۲۹ اسفند ۹۴ و ۱۳ و ۱۴ فروردین ۹۵ و همچنین از مسیر غرب به شرق ممنوع است.

  * محدودیت‌‌های ترافیکی محور قدیم قزوین – رشت

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ الی ساعت ۰۱:۰۰ بامداد مورخ ۱/۱/۹۵ و از ساعت ۱۲:۰۰ مورخ ۴/۱/۹۵ الی ساعت ۰۱:۰۰ مورخ ۷/۱/۹۵ و از ساعت ۱۲:۰۰ مورخ ۱۱/۱/۹۵ الی ساعت ۰۱:۰۰ مورخ ۱۵/۱/۹۵ از قزوین به رشت و بالعکس ممنوع است.

  * محدودیت‌‌های ترافیکی محور قدیم ساوه-همدان

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۶:۰۰ صبح الی ۲۴:۰۰ روزهای ۲۷ تا ۲۹ اسفند و همچنین ۱۳ و ۱۴ فروردین ۹۵ از ‌‌محور قدیم ساوه-همدان ممنوع است.

  ‌* محدودیت‌‌‌ ترافیکی محورهای اردبیل – آستارا و اردبیل – سرچم و بالعکس

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ مورخ ۲۷ تا ۲۹ اسفند و همچنین ۱۳ و ۱۴ فروردین ۹۵ در محورهای ذکر شده ممنوع است.

  * محدودیت‌‌های ترافیکی محورهای اردبیل – سراب و اردبیل – خلخال و بالعکس

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ روز ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.

  * محدودیت‌‌ ترافیکی محورهای مشهد-قوچان و مشهد-سبزوار، مشهد-تربت حیدریه و بالعکس

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ روز ۲۷/۱۲/۹۴  و از ساعت ۰۶۰۰ الی ساعت ۲۲۰۰ روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند و ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.

  * محدودیت‌‌‌ ترافیکی محور گلوگاه-گرگان-جنگل گلستان-چمن بید و بالعکس

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ روز ۲۷/۱۲/۹۴  و از ساعت ۰۶:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند و ۶، ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.

  * محدودیت‌‌‌ ترافیکی محورهای بانه-سقز-سنندج و مریوان – سنندج و بالعکس

  ‌‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفند و همچنین روزهای ۱۲، ۱۳و ۱۴ فروردین ۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.

  * محدودیت‌‌های ترافیکی محورهای یزد – طبس، دیهوک – کرمان و بالعکس

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۱:۰۰ روزهای ۲۷ ، ۲۸ و ۲۹ اسفند و نیز ‌روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.

  * محدودیت‌‌‌ ترافیکی محور شیروان-بجنورد-چمن بید-جنگل گلستان و بالعکس

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ روز ۲۷/۱۲/۹۴ و از ساعت ۰۶:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند و نیز روزهای ۶، ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۵ از این مسیر‌ها ممنوع است.

  * محدودیت‌‌های ترافیکی محورهای اصلی استان بوشهر

  ‌تردد انواع کامیون‌های کمپرسی حامل سنگ و مصالح ساختمانی از ساعت ۰۷:۰۰ صبح مورخ ۲۸/۱۲/۹۴ تا ساعت ۲۴:۰۰ مورخ ۱۴/۱/۹۵ در محورهای اصلی استان بوشهر ممنوع ‌است.

  * محدودیت‌‌های ترافیکی ‌محورهای پل دختر – اسلام آباد و پلدختر – اندیمشک

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ روزهای ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفند و ‌‌همچنین روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۵ در ‌محورهای فوق ممنوع است.

  * محدودیت‌‌‌‌ ترافیکی محورهای یاسوج-اصفهان، یاسوج-بابا میدان‌، گچساران-باشت و بالعکس

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۲۴:۰۰ مورخ ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفند و همچنین روزهای ۵ ، ۶ ، ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۵ در ‌محورهای فوق ممنوع ‌است.

  * محدودیت‌‌‌ ترافیکی محورهای سلفچگان-قم، جاده قدیم کاشان-قم، آزادراه کاشان-قم، جاده قدیم تهران-قم و بالعکس

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای‌ ۶، ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۵ در محورهای فوق ممنوع است.

  * محدودیت‌‌های ترافیکی محورهای بندرعباس-سیرجان، انار-شهربابک و بالعکس

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۹:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ روزهای ۲۷ و ۲۸ اسفند و همچنین روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۵ در محورهای فوق ممنوع ‌است.

  * محدودیت‌‌های ترافیکی محورهای سیرجان-بافت، جیرفت-بندرعباس و بالعکس

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۲۴:۰۰ روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۵ در ‌محورهای فوق ممنوع ‌است.

  * محدودیت‌‌های ترافیکی محور گچساران-بهبهان-رامهرمز

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ و از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ مورخ ۲۸ و ۲۹ اسفند و ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۵ و همچنین از ساعت ۰۷:۰۰ تا ساعت ۱۲:۰۰ مورخ ۱۴/۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع ‌است.

  * محدودیت‌‌های ترافیکی محور ایذه-شهرکرد  و بالعکس

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ و از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ مورخ ۲۸ و ۲۹ اسفند و نیز ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۵ و همچنین از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۱۲:۰۰ مورخ ۱۴/۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع ‌است.

  ‌تردد همه اتوبوس‌های کاروان راهیان نور از مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ لغایت ۱۵/۱/۹۵ در محورهای فوق ممنوع بوده و مسیر اهواز – اندیمشک – خرم آباد- الیگودرز – اصفهان – شهرکرد به عنوان مسیر جایگزین معرفی می‌شود.

  * محدودیت‌‌‌ ترافیکی محور جیرفت – بم – کرمان و بالعکس

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۲۴ روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۵ در ‌محور فوق ممنوع ‌است.

  * محدودیت‌‌ تردد در محور زابل – زاهدان و بالعکس

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۰۸:۰۰ الی ۲۲:۰۰ روز ۲۷/۱۲/۹۴ و همچنین ۰۶/۱/۹۵ از محور فوق ممنوع ‌است.

  * محدودیت‌‌‌ ترافیکی محورهای اصفهان-بروجن-لردگان-ایذه و لردگان – یاسوج و بالعکس

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ مورخ ۲۷/۱۲/۹۴  و از ساعت ۰۷۰۰ الی ساعت ۲۴ روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند و همچنین روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۵ در ‌محور فوق ممنوع ‌است.

  * محدودیت‌‌‌ ترافیکی محورهای اصلی استان اصفهان

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون های کمپرسی حامل سنگ و مصالح ساختمانی از ساعت ۰۷:۰۰ صبح مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ تا ساعت ۲۴ مورخ ۶/۱/۹۵ و همچنین از ساعت ۰۷:۰۰ صبح مورخ ۱۲/۱/۹۵ الی ساعت ۲۴:۰۰ مورخ ۱۴/۱/۹۵ در محورهای اصلی استان اصفهان ممنوع ‌است.

  * محدودیت‌‌‌ ترافیکی محورهای نائین‌–خور-طبس و نائین-جندق-دامغان

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۲۳:۰۰ الی ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز بعد در مورخ ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفند و نیز روزهای ۵ ، ۶ ، ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۵ در محورهای فوق ممنوع ‌است.

  * محدودیت‌‌های ترافیکی‌ محور بجنورد – اسفراین

  ‌‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ و از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند و نیز روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ۹۵ در ‌محور فوق ممنوع است.

  * محدودیت‌‌‌ ترافیکی محورهای شیراز-نورآباد-‌گچساران و مسیر شیراز-کازرون-بوشهر و بالعکس

  ‌تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت ۱۲:۰۰ الی ساعت ۲۴:۰۰ مورخ ۲۷/۱۲/۹۴ و از ساعت ۰۷:۰۰ الی ساعت ۲۲:۰۰ روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفند و نیز روزهای ‌‌۵ ، ۶ ، ۱۲ و ۱۳ فروردین در محور فوق ممنوع ‌است.

  * محدودیت‌های جابه‌جایی محمولات ترافیکی

  ‌جابه‌جایی محمولات ترافیکی که از قبل پروانه عبور اخذ کرده‌اند در همه راه‌های اصلی برون شهری از ساعت ۱۴:۰۰ مورخ ۲۶/۱۲/۹۴ تا ساعت ۲۴:۰۰ مورخ ۷/۱/۹۵ و همچنین از ساعت ۰۷:۰۰ مورخ ۱۱/۱/۹۵ تا ساعت ۲۴:۰۰ مورخ ۱۴/۱/۹۵ ممنوع است؛ برای روزهای ۸، ۹ و ۱۰ فروردین ۹۵ صرفاً ‌برای محمولات ترافیکی اضطراری دارای ضرورت ملی حسب تشخیص مراجع صادر کننده مجوز عبور محموله صادر می‌شود.

  *‌ محدودیت‌های خودروهای ترانزیت حامل مواد سوختی

  ‌‌ورود همه خودروهای ترانزیت حمل مواد سوختی به داخل کشور از ساعت ۰۷:۰۰ روز مورخ ۲۶/۱۲/۹۴ تا ساعت ۲۴:۰۰ روز مورخ ۶/۱/۹۵ و همچنین از ساعت ۰۷:۰۰ روز ۱۲/۱/۹۵ الی ساعت ۲۴:۰۰ مورخ ۱۴/۱/۹۵ ممنوع است؛ خودروهای مذکور در سایر ایام محدوده زمانی نوروز سال ۱۳۹۵ صرفا در ساعات روز، مجاز به تردد بوده و در ساعات شب ملزم به توقف در محل های ایمن بین راهی خواهند بود و وسایل مذکور از مقررات مندرج در ردیف ۲ بند الف – کلیات‌ مستثنی است.

  * اعمال محدودیت‌های پیش‌بینی نشده

  ‌در صورت نیاز به اعمال محدودیت‌‌های پیش‌بینی نشده در محورهای تحت پوشش استان‌ها به منظور کنترل و تنظیم عبور و مرور وسایل نقلیه روسای قرارگاه‌های پلیس راه استان با هماهنگی پلیس راه ناجا و به صورت مقطعی و منطق‌ ای تصمیمات مقتضی اتخاذ می‌کنند.

   

  منبع: فارس

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  عکس/ لوکس‌ترین شاسی‌بلند لکسوس در ایران سوخت کارت سوخت! تعرفه ۵۵۰ تومانی برای مکالمه اربعین ایجاد «پیام رسان ملی» با خدمات در تراز جهانی مورد حمایت جدی است/دعوت از علاقه مندان برای طراحی پیام رسان از زن های تخیلی تا اسب پوتین قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران دائمی شد ۶۰ درصد مددجویان کمیته امداد خراسان‌شمالی زنان سرپرست خانوار هستند جلسه علنی مجلس آغاز شد رشد ۱۹درصدی مسافران هوایی/ مهرآباد پرترددترین فرودگاه کشور احتمال دوتابعیتی بودن رئیس دانشگاه علم و صنعت/ در صورت اثبات «برخورداری» باید برکنار شود عکس/ اتمام بازسازی ضریح امامین عسگریین حادثه در یک پارک تفریحیِ استرالیا ۴ قربانی گرفت آغاز طرح واکسیناسیون فلج اطفال توسط رهبر معظم انقلاب +عکس وزیر خارجه پیشین آمریکا پشتیبانی خود را از هیلاری کلینتون اعلام کرد افزایش ۵۰ درصدی سفر به عتبات از اول محرم/ پلیس منعی برای تشرف انفرادی زائران ندارد هاشمی می‌گفت آیت‌الله مهدوی از ما بالاتر بود/بعضی شخصیت‌ها در اوایل تشکیل دانشگاه امام صادق را مسخره می‌کردند پربیننده‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در ۲۴ساعت گذشته کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن شیطان روسی را بشناسیم+تصاویر اعلام اسامی دفاتر مجاز فروش بلیت پروازهای اربعین حسینی