رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۰ | کد خبر : 12683
 • وقتی هکرها با دزدن دریایی شراکت می‌کنند!

  به گزارش وعده صادق

  دزدی دریایی در دریاهای آزاد از زمانی که بشر فرا گرفت که چگونه با کشتی و قایق به تجارت بپردازد، امری مرسوم بوده است اما طی سالهای اخیر با توجه بزرگتر شدن کشتی های تجاری و ارزشمند تر شدن محتویات آنها، خسارات ناشی از دزدی دریایی هم به شدت افزایش یافته است.

  در حالی که طی یک سال گذشته شدت حملات دزدان دریایی در سواحل سومالی کاهش چشمگیری داشته است، اما جدیدا نقاط دیگری در جنوب شرق آسیا به مرکز عملیات دزدان دریایی تبدیل شده است که نگرانی هایی را برای شرکت های کشتی رانی که از این منطقه عبور میکنند ایجاد کرده.

  اما نکته مهم تر ماجرا در این است که گویا دزدان دریایی اخیرا بسیار هوشمندانه تر اهداف خود و نحوه حمله به آنها را انتخاب میکنند.

  یکی از شرکت های کشتی رانی بین المللی اخیرا متوجه شده است که دزدان دریایی در حال حاضر با کارایی بسیار زیادی حملات خود را ترتیب میدهند. آنها کنترل قایق ها و یا کشتی را به دست میگیرند، آن را به یک مکان مشخص منتقل میکنن، به سراغ کانتینر های مشخص شده رفته و کالاهایی مشخص را سرقت میکنند و از محل متواری میشوند.

  این شرکت، شگفت زده از این همه قابلیت و دانش دزدان دریایی، برای فهم ماجرا با شرکت Verizon RISK تماس میگیرد. شرکتی تحقیقاتی-امنیتی که برای صدها موسسه تجاری و دولتی به شکل سالیانه تحقیقات سایبری صورت میدهد. بعد از ورود Verizon RISK به پرونده مشخص میشود که این دزدان دریایی همگی از متخصصان تکنولوژیک هستند!

  در واقع این مجرمان دریایی متخصص، با هک کردن سیستم شرکت های کشتی رانی و دسترسی به اطلاعات لازم، میتوانند عملیات هایی دقیق و با نهایت سودآوری را ترتیب دهند. این دزدان دریایی در واقع با استفاده از این اطلاعات، نوع کشتی تجاری، مسیر حرکتی آن، محموله های آن و حتی کانتینر دقیقی که کالای مورد نظر آنها در آن واقع شده است را میشناسند.

  البته با همه اینها گویا این دزدان دریایی متخصص هنوز باید کمی در مورد روش های هک کردن خود آموزش ببینند. برای مثال آنها فراموش کرده اند که برای مخفی کردن IP خود از پراکسی استفاده کنند و همچنین عدم ارسال اطلاعات از طریق اینترنت در قالب Plain Text منجر به آن شده که Verizonبتواند اطلاعات خوبی در مورد ماهیت عملیاتی آنها کسب کند.

  با استفاده از این اطلاعات این کشتی رانی بین المللی موفق شد تا شرایط را برای این دزدان دریایی سخت کند، از جمله تعیین مجدد همه گذرواژه ها و پیکر بندی سرورها از نو و همچنین به کار گیری فرایند امنیتی مطمئن تر.

  منبع : تابناک

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار