• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۳۷ | کد خبر : 12731
 • به گزارش وعده صادق دکتر محمدرضا فراهانی در اولین همایش ملی هم اندیشی سلامت دانشجویی ضمن اشاره به هزینه‌های پنهان سلامت، بار مالی از کار افتادگی بیماران را یکی از این موارد عنوان کرد و ادامه داد: موضوع سلامت چند وجهی است و با فرهنگ و اقتصاد در هم تنیده شده است. در یک مطالعه در آمریکا در سال ۲۰۰۱ برای بیماران دیابتی ۱۳۲ میلیارد دلار هزینه شد که ۴۰ درصد از این مبلغ به از کار افتادگی بیماران مبتلا به این بیماری مربوط بود.

  وی دلیل توجه ویژه به سلامت دانشجویان را سرمایه گذاری کشور برای تبدیل آنها به یک فرد کارآمد عنوان کرد و افزود: رسیدن به اهداف عالی آموزش، مشروط به توجه به معیشت و سلامت دانشجویان است. آنچه که انجام شده در حوزه سلامت جسم و روان در حد کفایت نبوده است. ما باید در این دو حوزه برنامه‌ای جامع و کامل داشته باشیم.

  وی در ادامه از اجرای تست‌های غربالگری جدید برای دانشجویان که دقت بیشتری در شناسایی اختلالات روانی آنها دارند و همچنین ایجاد پرونده سلامت برای همه دانشجویان خبر داد.

  معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزیر بهداشت همچنین از آمار بالای مصرف مواد مخدر،‌روانگردان و مشروبات الکلی که طبق آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر در حدود ۶ درصد است ابراز نگرانی کرد و گفت: تمام کلیدهای حل مشکلات، در حوزه بهداشت و درمان نیست. حتما باید در حوزه‌های دیگر نیز کار جدی انجام شود که نتایج آن را در حوزه سلامت ببینیم.

  وی با بیان اینکه کاهش نرخ مشارکت اجتماعی نسبت معکوسی با افزایش آسیب‌های اجتماعی دارد، آنرا در ابتلای کمتر دانشجویان به آسیب‌های اجتماعی موثر دانست و افزود:‌در همین راستا ما بحث کانونها و جشنواره‌های فرهنگی و هنری، کانون‌های سلامت رفتار، مشارکت دانشجویان در حراست از فضای خوابگاه‌ها و همچنین طرح همتایاران را مطرح کردیم.

  معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزیر بهداشت همچنین از توجه بیشتر این معاونت به مسئله ورزش و افزایش تحرک بدنی دانشجویان خبر داد و گفت: هفته اینده در خزرآباد ساری المپیاد ورزش همگانی را که در آن پیش نیاز جدی لازم نیست برگزار خواهیم کرد.

   

   

  منبع : وعده صادق

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار