• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۳۹ | کد خبر : 12734
 • به گزارش وعده صادق محققان بر این باورند که این فیلم‌های جدید که تقریبا به انعطاف پذیری لاستیک هستند، می‌توانند در پوست مصنوعی استفاده شده و به لباس و حسگرهای متصل به بدن وصل شوند.

  این فیلم فلزی و تا حدی مایع که انعطاف پذیر نیز می‌باشد، می‌تواند در طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی مورد استفاده قرار گیرد.

  به گفته محققان، این فیلم می‌تواند برای ایجاد مدارهایی مورد استفاده قرار گیرد که می‌توانند پیچ و تاب خورده و کشیده شوند و همچنین گزینه‌ای ایده آل برای تولید پوست مصنوعی در اندامهای مصنوعی یا ماشین آلات رباتیک است.

  این اختراع جدید همچنین می‌تواند در تولید پارچه و لباس مورد استفاده قرار گیرد و چون شکل و حرکات بدن انسان را به خوبی نشان می‌دهد، می‌تواند در حسگرهایی که برای نظارت بر توابع خاص بیولوژیکی طراحی می‌شوند، استفاده شود.

  یکی از نویسندگان این پژوهش هادرین میچاد از موسسه فناوری فدرال سوئیس در لوزان اظهار کرد: ما می‌توانیم از تمام قابلیت‌های این اختراع جدید،هم در اشکال پیچیده و هم در اشکالی که در طول زمین تغییر می‌کنند استفاده کنیم.

  لازم به ذکر است که محققان برای توسعه این ابزار الکترونیکی کششی از آلیاژ طلا و گالیم استفاده کردند.

  گالیم عنصر شیمیایی است که در جدول تناوبی دارای نشان Ga و عدد اتمی ۳۱ می‌باشد. گالیم فلز نرم، کمیاب و نقره‌ای رنگ است که در حرارت پایین شکننده بوده اما در بالاتر از دمای اطاق به حالت مایع درمی‌آید و در کف دست می‌جوشد. این عنصر در مقادیر بسیار کم در سنگ معدن بوکسیت و روی وجود دارد. آرسنید گالیم یک نیمه هادی است که بیشتر در دیودهای نور افشان (LED) مورد استفاده است.

  یکی از محققان این پژوهش اظهار کرد: گالیم نه تنها دارای خواص الکتریکی خوب است، بلکه همچنین دارای نقطه ذوب پایین در حدود ۳۰ درجه سانتیگراد است.

  به گفته محققان این پژوهش، لایه‌ای از طلا که گالیم را پوشانده سبب می‌شود تا این فلز همگن بماند و در تماس با پلیمر از هم جدا نشوند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  دومین اجلاسیه خبرگان رهبری از آذر به اسفند موکول شد دولت منتقدان راعلیه خودمنسجم می‌کند/نبایدکشور راپرهزینه اداره کرد عکس/ بزرگ ترین کشتی دنیا آتش، کارگاه مبل سازی را خاکستر کرد خداحافظی با امواج آنالوگ+عکس نگرانی کره شمالی از موشک های مافوق صوت آمریکا فیلم/ آنچه در زمانه ما هست و در مناظره انتخابات آمریکا نیست! شمارش معکوس برای اتمام بزرگترین پروژه نوسازی بافت فرسوده غرب کشور در بررسی وزرای پیشنهادی فتنه خط قرمز مجلس است/ توقع مردم تغییر در حوزه اقتصادی بود برجام، فضای مساعدی برای ترمیم زخم کهنه اقتصاد سلامت و آموزش پزشکی فراهم کرد وابستگان نظامی ایران با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب تجدید میثاق کردند فکر می کند از آسمان افتاده/ می خواهد قهرمان ملی باشد نمایشگاه صنعتی ایران ، روسیه و ارمنستان عکس/ تاب دست ساز بارش برف سنگین در اردبیل آیفون شما در خطر است؛ هرچه سریع تر به ۱۰٫۱ آپدیت کنید بانک مرکزی: نرخ بانکی ۱۲ ارز افزایش و ۲۰ واحد پولی دیگر کاهش یافت آمریکا در زمان حکومت اوباما جنگ سرد جدیدی علیه روسیه بپا کرد اقتصاد مقاومتی با سفارش و توصیه محقق نمی‎شود/ گریه‎های استاد برای وجود ربا در سیستم بانکی اظهار نظر «عارف» درباره رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت