رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۵ | کد خبر : 12749
 • واکنش حمید رسایی به فحاشی ها علیه او

  به گزارش وعده صادق حجت الاسلام حمید رسایی نماینده مجلس شورای اسلامی با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام خود به توهین ها و فحاشی هایی نسبت به خود واکنش نشان داد

   

  حمید رسایی: طی چند روز اخیر برخی کاربران که مثل من فکر نمی کنند، اعتقاداتشان را با ادبیاتی محترمانه برایم نوشته اند که از آنها تشکر می کنم اما برخی هم که تعدادشان کم نبوده با حمله به  صفحات مجازی ام، حضورشان را با  بددهنی، فحاشی ومتلک پراکنی همراه کرده اند!

  مطابق روایات اهل بیت(ع) و اصول روانشناسی، فحاشی، بددهنی، هرزه گویی و بیان کلمات رکیک، یکی از خصایص زشت افراد فاسد، ناتوان و بی‌منطق است. این افراد چون از منطق درستی برخوردار نیستند و از دادن جواب صحیح به یک موضوع عاجزند، بی‌پروا با قلم یا دهان خود، فحاشی می‌کنند.

  در حالی که این شیوه رفتار، عامل سقوط انسان است. انسان در هر مرتبه معنوی و اجتماعی که باشد با دشنام دادن از آن مرتبه سقوط می کند و به مرتبه پست تر و نازلتر در خواهد آمد. معصومین نیز به همین اشاره دارند.

  امام کاظم(ع) : هیچ گاه دو تن به هم دشنام ندادند جز آنکه بالاتر به مرتبه فروتر سقوط کرد.
  امام علی (ع) :‌ سفیه ترین سفیهان، کسی است که به دشنامگویی افتخار کند.

  البته در روایات و اصول اسلامی راهکارهایی برای درمان این بیماری بیان شده است:
  – انسان از مقدمات پیدایش غضب اجتناب کند تا نسبت به مؤمنان به خشم نیاید.
  –  غضب خود را فرو نشاند و بر اعصاب خود مسلط شود. – از معاشرت با اهل فسق و فساد پرهیز نماید تا بتواند زبان خود را از فحش بازدارد.

  روانشناسان نیز برای این افراد، روشهای درمانی خاصی پیشنهاد کرده اند:
  ۱ . کنترل محیط و تعاملات بسیار حائز اهمیت است باید با دور کردن این افراد از محیط های ناسالم، دوستان و رفت و آمدهای مناسبی را نیز جایگزین کرد.
  ۲ . این افراد باید با دقت بیشتری فیلم ها و بازی های رایانه ای را انتخاب کنند.
  ۳ . روش های سختگیرانه، رفتارهای پرخاشگرانه به خصوص ناسزاگویی را در این افراد افزایش می دهد، اما تغییر شیوه های تعامل با این افراد مریض از تثبیت این رفتار آنها جلوگیری می کند.
  ۴ . در مقابل فحاشی، نباید هیچ گونه واکنشی نشان داد بلکه باید کاملا حرکات او را نادیده گرفت تا حس کنترل شدن توسط دیگران در او تقویت نشود.
  ۵ . با شنیدن حرف های زشت نباید به او خندید، بلکه باید با او صحبت کرد و برایش توضیح داد که هر روزی حرف های ناپسند نزند، پاداش خواهد گرفت.

  نکته: با این حال چنانچه ناسزاگویی همراه با لجبازی باشد، مراجعه به روان پزشک توصیه می شود زیرا ممکن است استفاده از الفاظ ناپسند تنها بخشی از یک مشکل عمده این افراد باشد.

  اگر هیچ یک از این موارد تاثیر نداشت، کسانی که فحاشی می کنند، از یاد نبرند که این فحش مثل میخی است که چکش به خود می زند. لطفا مراعات حال خودشان را بکنند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار