رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۹ | کد خبر : 12871
 • استفاده داعش از زنان و کودکان عراقی به عنوان سپر انسانی

  به گزارش وعده صادق، «حسن الساری» یکی از رهبران بسیج مردمی و مسئول گروهان‌های الجهاد اظهار داشت: تاکتیک کنونی تروریست‌های داعش استفاده از غیرنظامیان در برخی شهرها به عنوان سپر انسانی است.

  وی افزود: داعش می‌داند که ارتش و بسیج مردمی عراق قصد کشتار ناخواسته غیرنظامیان در جریان حمله به مواضع حضور تروریست‌ها را ندارد و به همین دلیل نیروهای امنیتی، عملیات‌‌ها را به تاخیر انداخته‌اند.

  الساری گفت: ضروری است که نقشه‌ای برای نجات غیرنظامیان از زیر سلطه داعشی‌ها طراحی شود، این تروریست‌ها هیچ حرمت و اهمیتی برای انسان قائل نیستند، همان گونه که هم اکنون زنان و کودکان و پیران را سپر جان خود کرده‌اند.

  این نماینده پارلمان عراق تاکید کرد: هر گونه تاخیری در عملیات آزادسازی مناطق تحت اشغال داعش از سوی ارتش یا بسیج مردمی با هدف نجات جان شمار بیش‌تری از غیرنظامیان است .

  وی افزود: از همین رو هر از چند وقت یک بار شاهدیم که صدها یا هزاران تن از غیرنظامیانی که اسیر داعش هستند  توسط ارتش و بسیج مردمی آزاد می‌شوند، همان گونه که در الرمادی، الثرثار و دیگر مناطق روی داد.

  شهر فلوجه در استان الانبار که یکی از پایگاه‌های اصلی داعش محسوب می‌شود که از ماه‌ها پیش در محاصره نیروهای امنیتی و بسیج مردمی عراقی است اما با توجه به اینکه بسیاری از غیرنظامیان در آنجا سپر انسانی داعش شده اند عملیات یورش به این شهر به تاخیر افتاده است.

  منبع: فارس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار