• تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۴ | کد خبر : 12984
 • به گزارش وعده صادق به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، “عبدالله المعلمی” در کنفرانس مطبوعاتی گفت: راهکار سیاسی تنها راه برون رفت از بحران در یمن است.

  المعلمی افزود:ما به قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت به عنوان مبنای فرایند سیاسی در یمن متعهد هستیم.

  وی ایده صدور قطعنامه جدید شورای امنیت برای محکوم کردن حملات علیه غیرنظامیان در یمن را رد کرد و گفت: فکر نمی کنیم که چنین قطعنامه ای در این مرحله ضروری باشد.

  به گفته اسماعیل گاسپر مارتینز نماینده انگولا که کشورش ریاست دوره ای شورای امنیت را برعهده دارد، کشورهای عضو این شورا روز پنجشنبه گفتند که وضعیت انسانی در یمن “بسیار خطرناک” است و “از همه طرف های درگیر خواستند که به حقوق بین المللی انسانی احترام بگذارند”.

  وی افزود: ۱۵ عضو شورای امنیت بحث درباره پیش نویس قطعنامه ای درباره اوضاع انسانی در یمن را آغاز کردند که بویژه روی موضوع “حمله به نهادهای پزشکی” از سوی طرف های درگیر متمرکز خواهند بود و همچنین خواهان آتش بس خواهند شد.

  عربستان سعودی از نزدیک به یکسال پیش حمله همه جانبه هوایی، زمینی و دریایی را علیه یمن به راه انداخته است که در جریان آن بیش از ۶۵۰۰ نفر کشته و هزاران نفر دیگر زخمی شده اند و ساختار زیربنایی ان کشور ویران شده است.

  سازمان های حقوق بشر بین المللی در گزارش های میدانی و مستند خود از حمله جنگنده های سعودی به مراکز پزشکی یمن و استفاده از سلاح های ممنوع شده در سطح بین الملل از سوی عربستان در این جنگ خبر داده اند.

  اظهارات نماینده آنگولا در سازمان ملل به مزاق همتای سعودی وی خوش نیامد.

  المعلمی گفت که نماینده آنگولا از ماموریت خود به عنوان رئیس دوره ای شورای امنیت پا را فراتر گذاشته است و موضع شخصی خودش را بیان کرده است.

  وی مدعی شد: ولد الشیخ احمد نماینده سازمان ملل در امور یمن و مسئولان عملیات انسانی سازمان ملل با ریاض اتفاق نظر دارند که دخالت جدید شورای امنیت بی فایده خواهد بود.

  نماینده عربستان در سازمان ملل در ادامه از اظهار نظر درباره سخنان رئیس دفتر امور انسانی سازمان ملل خودداری کرد.

  استفان اوبریان رئیس این دفتر روز پنجشنبه در شورای امنیت گفته بود که “بیمارستانها و مدارس و اقامتگاهها همچنان در معرض حملات همه طرف های” درگیر در یمن است و این امر “غیرقابل قبول” می باشد.

  نماینده آمریکا همچنین صدور قطعنامه جدیدی از سوی شورای امنیت را باعث تقویت نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن دانست.

  نماینده عربستان در سازمان ملل در سخنانی مداخله جویانه همچنین درباره لبنان گفت: “اگر دولت لبنان اداره امور خود را بدون حزب الله انجام دهد، در تصمیم کشورهای شورای همکاری بازنگری خواهیم کرد”.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  حجاب همسر رئیس جمهور فنلاند در ایران عکس/ برداشت انار از باغ های بجستان جلوگیری از ورود چهره‌های تنش‌زا به مراحل مختلف انتخابات خانه تکانی توییتر شروع شد باقر عزت بگوویچ: ایران می تواند از طریق بوسنی وارد بازار تجاری اروپا شود مسکن مهرهای فاقد متقاضی در سراسر کشور به مددجویان واگذار می‌شود جهانگیری: باید بدون اغماض به تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان رسیدگی شود/ عادل‌آذر: از ۲۳ میلیارد حقوق نجومی تنها ۱۰ میلیارد برگشته است هیچ خطری همانند فساد نظام جمهوری اسلامی ایران را تهدید نمی کند دکترین مقاومت ارزشمندترین سرمایه ماست/ ملت ایران جهت‌گیری ضد صهیونیستی و ضد آمریکایی خود را با موضوعات فرعی تغییر نخواهد داد تولید پر فروش‌ترین داروی جهان در ایران مراسم استقبال رسمی روحانی از باقر عزت بگوویچ عکس/ بارش اولین برف پاییزی در اردبیل مجازات حبس و برخورد قاطع در انتظار ناپدری «ستایش» تبریک ورزشکاران به تیم ملی جوانان بسیاری از نمایندگان اصلاح‌طلب انگار در مجلس حضور ندارند آلودگی هوا موجب پرفشاری خون است سراب جهانی شدن استقبال رسمی روحانی از رئیس شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین مخالفت وزارت نیرو با واگذاری مسئولیت توزیع آب شهری به شهرداری‌ها در بسیاری از موارد با کاهش شدید تخصیص و تأمین بودجه رو به رو هستیم/ دستور روحانی برای تأمین بودجه پدافند غیر عامل