• تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۲ | کد خبر : 13013
 • آیات قرآنی که در آن به معاشرت توجه ویژه شده و دستور به آن داده شده است

  : ۱- (در سوره بقره آیه ۸۳) و چونان که ستاندیم از بنى اسرائیل پیمان بر اینکه نپرستند جز خدا را و بر احسان به پدر و مادر.
  ۲- در انعام (۱۵۱) بگو بیائید تا بر شما بخوانم آنچه را که حرام کرد بر شما پروردگار از اینکه انباز نسازید چیزى را و بپدر و مادر احسان کنید و نکشید فرزندانتان را از ندارى، ما هستیم که روزى دهیم شما را و آنان را.
  ۳- در سوره توبه (آیه ۲۳) ایا کسانى که ایمان آوردید برنگیرید پدرانتان را و برادرانتان را اولیاء خود اگر برگزینند کفر را بر ایمان و هر که از شما بدانها پیوندد آنان همان ستمکارانند ۲۴- بگو اگر باشند پدرانتان و پسرانتان و برادرانتان و همسرانتان و عشیره‏تان و دارائیها که بدست آوردید و تجارتى که از کسادش ترسانید و خانه‏هاى نشیمن که پسندید محبوبتر نزد شما از خدا و رسولش و جهاد در راهش پس درنگ کنید تا خدا فرمانش را بر شما برآورد و خدا رهنمائى نکند مردم بزهکار را.
  ۴- سوره اسراء (آیه ۲۳) فرمان داد پروردگارت که نپرستید جز او را و احسان به پدر و مادر را چون که نزد تو پیر شوند یکیشان یا هر دو برویشان اف مگو و انده‏شان نکن و سخن محترمانه بآنها بگو.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  نیروهای عراقی به کرانه‌های دجله در جنوب غرب موصل رسیدند چرا نگرانی «وزارت‌خارجه آمریکا» و «بی‌بی‌سی» از دهان نمایندگان مجلس بیرون می‌آید؟ ویرایش فرم‌های سرشماری آغاز شد/ثبت‌نام اینترنتی۱۱.۶میلیون خانوار نقشه پلید عربستان و امارات برای دور زدن ایران عکس/ رییس جمهور در همایش روز ملی روستا و عشایر خوش اندام ترین مردمان اروپا کدامند؟ سود تسهیلات صادرکنندگان ۱۱ درصد کاهش یافت فیلم/ ⏪ عاقبت حق خوری... روحانی چقدر به «جوان»‌ها و «غیرامنیتی‌»ها اعتماد دارد؟ سفر «داباکیس» به ایران/قرارداد بازی‌های رایانه‌ای با شرکت فرانسوی/ سفرهای طولانی رئیس دانشگاه علم‌وصنعت به خارج همه چیز درباره اجرای فاز نخست LEZ مدیر کل ارشاد لرستان، فردا درباره تئاتر جنجالی به مجلس توضیح می دهد حضور پررنگ تقلبی‌ها در بازار پوشاک/کسب سود کلان از اجناس بی‌کیفیت بیکاری، معضل بزرگ کشور/ نمی‌توانیم پاسخگوی متقاضیان کار باشیم عکس/ رونمایی از شاسی بلند جدید پژو برندگان این مسابقه به کام مرگ می روند +تصاویر سخنان روحانی در همایش روز ملی روستا و عشایر رواج پدیده چند شغلی در کشور/ حداقل حقوق با تورم رشد نکرد از گلایه یک رفیق سابق از نالوطی‌گری روحانی تا تدبیری برای حرف آخری غیر از پول و قدرت برای انتخابات در راه خدمت گاهی نیاز به تثبیت و گاهی نیز تغییر مدیر است