روسیه تحت فشار اسرائیل تحویل موشک‌های اس۳۰۰ به ایران را متوقف کرده است

0 1

بر این اساس، این روزنامه مدعی شده است که تحویل این موشک ها به ایران در پی درخواست مقامات اسرائیلی متوقف شده است.

به گزارش وعده صادق روزنامه الجریده کویت روز شنبه با انتشار گزارشی مدعی شد که ولادیمر پوتین، رئیس جمهور روسیه انتقال موشک های زمین به هوای اس ۳۰۰ به ایران را متوقف کرده است.

به نوشته این روزنامه، مسکو این اقدام را در واکنش به نقض تعهدات تهران در قبال مسکو برای عدم تجهیز حزب الله لبنان به سلاح های ساخت روسیه انجام داده است.

یک مقام ارشد در این باره به روزنامه الجریده کویت گفته است که رئیس جمهور روسیه تصمیم به مجازات ایران گرفته است. این اقدام پس از آن صورت گرفته که اسرائیل شواهدی را به مسکو ارائه کرده  که نشان می دهد تهران موشک های زمین به هوای اس آ ۲۲ ساخت روسیه را در اختیار حزب الله قرار داده است.

به نوشته روزنامه جورزالیم پست اسرائیل، این اطلاعات در پی دریافت گزارش هایی از سوی خلبان های روسی که بر فراز سوریه و لبنان پرواز می کنند به دست آمده است.

بر این اساس، این روزنامه مدعی شده است که تحویل این موشک ها به ایران در پی درخواست مقامات اسرائیلی متوقف شده است.

اسرائیل با انتقاد از فروش این موشک ها از سوی اسرائیل به ایران مدعی شده است که حداقل برخی از این موشک ها در صورت آنکه به ایران تحویل داده شود در اختیار اسرائیل قرار خواهد گرفت.

این روزنامه در پایان می نویسد: با برداشته شدن تحریم های ایران و آزاد شدن میلیاردها دلار از پول های بلوکه شده تهران، این کشور سفارش های گسترده ای برای خرید موشک، تانک و دیگر ادوات نظامی به روسیه داده است.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.