رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۴ | کد خبر : 13180
 • افزایش ۱۵ درصدی کرایه تاکسی در تهران مصوب شد

  به گزارش وعده صادق، در جلسه روز یکشنبه شورای شهر تهران لایحه تعیین نرخ کرایه تاکسی های درون شهری تهران برای سال ۹۵ بررسی و به تصویب اعضا رسید.

  براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران نرخ کرایه انواع تاکسی های درون شهری تهران در تمامی خطوط و سرویس ها برای سال آینده ۱۵ درصد نسبت به نرخ مصوب سال جاری افزایش خواهد یافت.

  پیش این کمیسیون عمران شورای شهر تهران با افزایش ۱۵ درصدی کرایه های تاکسی موافقت کرده بود.

  اقبال شاکری رییس کمیته عمران شورای شهر تهران در خصوص مصوبه داخلی این کمیسیون در خصوص نرخ کرایه های تاکسی گفته بود:‌ با توجه به شرایط حاکم بر جامعه از جمله قطع مقطعی بیمه تاکسیرانان و تک نرخی شدن قیمت سوخت، اعضای کمیسیون تصمیم گرفتند نرخ کرایه تاکسی به طور متوسط ۱۵ درصد افزایش پیدا کند.

  وی با اشاره به این که با توجه به هزینه های تاکسی برای تاکسیرانان، نرخ تورم و افزایش قیمت ها، موضوع افزایش کرایه تاکسی در کمیسیون عمران بررسی شد، اظهار کرد: در نهایت به نرخی رسیدیم که با نرخ تورم همخوانی دارد و اعتراض کمتری را به دنبال دارد.

  شاکری با بیان این که باید به این نکته دقت کنیم که هزینه های تاکسی هر سال افزایش پیدا می کند و تاکسیرانان فقط از طریق کار با تاکسی امرار معاش می کنند، تصریح کرد: به همین دلیل، در اعلام نرخ کرایه تاکسی باید وضعیت رانندگان تاکسی را در نظر بگیریم.

  وی تاکید کرد: ما باید قبل از سال ۹۵ این مصوبه را به فرمانداری تهران ارائه کنیم تا آنها روی این مصوبه نظر بدهند و در نهایت، برای قانونی شدن به استانداری تهران برود.

  شاکری با بیان این که استانداری تهران در چه تاریخی این مصوبه را اجرایی و عملیاتی می کند مشخص نیست، تصریح کرد: چون معمولاً مسئولان مربوطه برای خودشان ملاحظاتی را در نظر می گیرند تا بر اساس آن، نظر نهایی خود را اعلام کنند.

  رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران در پایان با تاکید بر این که افزایش کرایه تاکسی تا زمانی که استانداری تهران نرخ های جدید را اعلام نکند، کاملاً غیرقانونی است، خاطرنشان کرد: تا قبل از اجرای رسمی مصوبه جدید، کسی حق افزایش کرایه تاکسی را ندارد.

  نرخهای مصوب شورای شهر تا زمان تایید فرمانداری تهران نهایی نیست.

  منبع: مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار