• تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۱۳ | کد خبر : 13300
 • ۱-رسول خدا (ص) فرمود: دانشجوئى بر هر مسلمانى واجب است، همانا خدا دانشجویان را دوست دارد.

   

  ۲-حضرت صادق علیه السلام فرمود: دانشجوئى واجب است.

   

  ۳-از حضرت ابو الحسن علیه السلام سؤال شد که: مردم را میرسد که از آنچه نیاز دارند نپرسند فرمود: نه.

   

  ۴-امیر المؤمنین (ع) میفرمود: اى مردم بدانید کمال دین طلب علم و عمل بدانست، بدانید که طلب علم بر شما از طلب مال لازم‏تر است زیرا مال براى شما قسمت و تضمین شده. عادلى (که خداست) آن را بین شما قسمت کرده و تضمین نموده و بشما میرساند ولى علم نزد أهلش نگهداشته شده و شما مأمورید که آن را از اهلش طلب کنید، پس آن را بخواهید.
  ۵-پیغمبر (ص) فرمود طلب علم واجب است و در حدیث دیگر فرمود: طلب علم بر هر مسلمانى واجب است. همانا خدا دانشجویان را دوست دارد.

   

  ۶-على بن أبى حمزه گوید شنیدم که حضرت صادق علیه السلام میفرمود: دین را خوب بفهمید زیرا هر که دین را خوب نفهمد مانند صحراگرد است. خداوند در کتابش میفرماید (۱۲۴ سوره ۹) تا در امر دین دانش اندوزند و چون بازگشتند قوم خود را بیم دهند شاید آنها بترسند.

   

  ۷-مفضل گوید از امام صادق علیه السلام شنیدم که میفرمود: بر شما باد که در دین خدا دانشمند شوید و صحراگرد نباشید زیرا آنکه در دین خدا دانشمند نشود خدا روز قیامت باو توجه نکند و کردارش را پاکیزه نشمارد.

   

  ۸-و فرمود: میخواهم با تازیانه بر سر اصحابم بزنند تا دین را خوب بفهمند.

   

  ۹-مردى بامام صادق علیه السلام عرض کرد: قربانت مردیست که امر امامت را شناخته و در خانه نشسته و با هیچ یک از برادران دینیش آشنائى ندارد فرمود: این مرد چگونه دینش را میفهمد.

  منبع: أصول الکافی / ترجمه مصطفوى، ج‏۱، ص: ۳۶

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  تایلند و مالزی محل شیوع ویروس زیکا/ خانم‌های باردار مراقب باشند نیروی دریایی سپاه در صحنه‌ نبرد با آمریکا متولد شد دو آبی‌پوش از بازی در اهواز محروم شدند/ سمت راست استقلال چپ کرد! عکس/ اولین وانت مرسدس بنز روایتی متفاوت از دیوانه‌بازی «راننده وانت دیوانه» واگذاری یک شبه ۹۰۰ مدرسه دولتی به بخش خصوصی سامسونگ از ویژگی های گلکسی اس۸ رونمایی کرد «جایزه ملکه» برای ظریف! سردار آمپـول به روایت نماینده قم! پی‌آمد خواب‌های امنیتی اردوغان تغییر۶٠ فرماندار در دستورکار «ناتو» نسبت به انتقادهای ژنرال دوستم واکنش نشان داد رشد اقتصادی ایران امسال و سال آینده به ۵ درصد می‌رسد افراد جدیدی به شورای مرکزی جامعه روحانیت اضافه می‌شوند/ برنامه کمیته سیاسی برای نشست مشترک با احزاب اصولگرا توضیحات فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء درباره فعالیت های این قرارگاه در اقتصاد کشور نامه ۱۶۹ نفر از نمایندگان مجلس به رئیس جمهور پیرامون ارائه تسهیلات بانکی ناسا در انهدام مریخ نشین اروپا دست داشت تشکیل سازمان توسعه سواحل مکران عکس/ لوکس‌ترین شاسی‌بلند لکسوس در ایران سوخت کارت سوخت!