رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۰ | کد خبر : 13353
 • محقق سازمان عفو بین الملل اعلام کرد:

  مرزبانان ترکیه با گلوله از پناهجویان سوری استقبال می کنند

  به گزارش وعده صادق، «اندرو گاردنر» یکی از محققین سازمان عفو بین الملل در گفتگو با خبرگزاری «راشاتودی» اذعان داشت که اقدام نیروهای ترکیه در هدف قرار دادن پناهجویان سوری که در مناطق مرزی سرگردان هستند به امری روزانه و عادی تبدیل شده است.

  وی ضمن انتقاد از این رفتار مرزبانان ترک تاکید کرد که این مسئله اخیرا شدت بیشتری به خود گرفته است.

  به گفته گاردنر، شرایط حاکم بر سوریه موجب افزایش شمار پناهجویانی شده است که از سوی نیروهای مرزی تکیه هدف گلوله قرار می گیرند و هر روز گزارش هایی مبنی بر زخمی شدن دو تا سه پناهجوی سوری ارائه می شود.

  در این میان، نیروهای ترکیه ادعا می کنند که هدف از این اقدام غیر انسانی تامین امنیت مرزی است چرا که در باره هویت واقعی آنهایی که تلاش به عبور از مرز را دارند اطلاع کافی وجود ندارد.

  اظهارات محقق سازمان عفو بین الملل در حالی مطرح می شود که ترکیه دیروز دوشنبه در نشستی که با سران اتحادیه اروپا داشت با ادعای تلاش برای فرونشاندن بحران مهاجرت و تامین رفاه پناهجویان سه میلیارد یورو کمک مالی افزون بر سه میلیار یورویی که پیشتر وعده داده شده بو، مطالبه کرد.

  اقدامات دولت آنکارا در حمایت از گروه های معارض سوری با هدف براندازی دولت دمشق یکی از دلایل اصلی بی ثباتی سوریه و آوارگی نردم این کشور عنوان می شود.

  منبع: مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار