• تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۳ | کد خبر : 13391
 • به گزارش وعده صادق، شیوه نامه پرداخت و بازپرداخت تسهیلات دانشجویی وام ودیعه مسکن صندوق کارآفرینی امید اعلام شد. هدف از پرداخت این وام کمک به دانشجویان متاهل مقاطع مختلف تحصیلی فاقد خوابگاه عنوان شده و پرداخت این وام با ارایه مدارک لازم فقط یک بار در طول تحصیل به دانشجویان تعلق می گیرد.

  مبلغ تسهیلات

  مبلغ تسهیلات وام ودیعه مسکن در تهران، شش شهر بزرگ و سایر شهرها به شرح زیر است :

  شهر مقطع مبلغ ودیعه (ریال)
  تهران کاردانی و کارشناسی ۵۰۰۰۰۰۰۰
  تحصیلات تکمیلی ۷۵۰۰۰۰۰۰
  شش شهر بزرگ کاردانی و کارشناسی ۴۰۰۰۰۰۰۰
  تحصیلات تکمیلی ۶۰۰۰۰۰۰۰
  سایر شهرها کاردانی و کارشناسی ۳۰۰۰۰۰۰۰
  تحصیلات تکمیلی ۴۵۰۰۰۰۰۰

  شش شهر بزرگ شامل اصفهان، اهواز، تبریز، شیراز، مشهد، و کرج می شود.

  شرایط وام گیرندگان

  از شرایط وام گیرندگان این است که دانشجوی روزانه و فاقد خوابگاه باشند، اجاره نامه مربوط به شهر محل تحصیل داشته و در لیست بدهکاران معوق صندوق رفاه دانشجویان نباشند.

  همچنین درلیست بدهکاران بانکی نبوده و فاقد چک برگشتی یا اقساط معوق در نظام بانکی کشور باشند. اجاره نامه بایستی به نام دانشجو و مربوط به همان سال تقاضای وام باشد.

  تبصره: وام ودیعه مسکن تنها به یکی از زوجین که اجاره نامه به نام وی بوده قابل پرداخت است. دانشجویان روزانه رایگان در اولویت پرداخت هستند.

  مدارک مورد نیاز

  از مدارک مورد نیاز می توان به اصل و کپی کارت دانشجویی، اصل و کپی اجاره نامه دارای کد رهگیری، اصل و کپی سند ازدواج و کارت ملی و شناسنامه زوجین اشاره کرد.

  مراحل ثبت نام و اخذ تسهیلات ودیعه مسکن

  مراحل ثبت نام و اخذ تسهیلات ودیعه مسکن به شرح زیر است:

  تکمیل فرم تقاضای وام توسط دانشجو در اداره رفاه دانشگاه

  صدور معرفی نامه برای دانشجو با امضاء معاون دانشجویی دانشگاه جهت افتتاح حساب قرض الحسنه در یکی از شعب صندوق کارآفرینی.

  افتتاح حساب قرض الحسنه نزد صندوق کارآفرینی به مبلغ ۵۰۰۰۰۰ ریال، تشکیل پرونده در سیستم فاز ۲، ارسال لیست متقاضیان واجد شرایط به صندوق رفاه از طریق سامانه فاز ۲، بررسی لیست در صندوق رفاه و ارسال اسامی به صورت ماهیانه به صندوق کارآفرینی امید، بررسی مستندات و اسامی دانشجویان از سوی صندوق کارآفرینی و معرفی به شعب آن صندوق در مراکز استان ها.

  فرایند ارسال اسامی دانشجویان از طرف دانشگاه ها به صندوق رفاه

  ارسال لیست متقاضیان واجد شرایط از صندوق رفاه به صندوق کارافرینی از ۱۸ لغایت ۲۳ هر ماه صورت می پذیرد.

  مدت زمان پرداخت وام

  صندوق کارآفرینی ۱۵ روز کاری پس از دریافت اسامی و تکمیل مدارک مورد تایید به پرداخت وام به شماره حساب افتتاحی دانشجو نزد صندوق کارآفرینی اقدام می کند.

  تضامین

  اعطای تسهیلات و اخذ تضامین مطابق با دستور و آئین نامه های جاری صندق و کارآفرینی امید خواهد بود.

  بازپرداخت

  تسهیلات وام ودیعه مسکن صندوق کارآفرینی با کار مزد ۴ درصد است.

  مدت زمان بازپرداخت وام ودیعه مسکن طی ۳۶ ماه است، زمان شروع اقساط ۳۰ روز پس از اخذ تسهیلات است.

  تبصره: تسویه حساب دانشجو جهت اخذ گواهی موقت یا دانشنامه منوط به استعلام تسویه یا به روز رسانی اقساط وام ودیعه مسکن با صندوق کارآفرینی است.

  عدم پرداخت متوالی بیش از سه قسط و یا تاخیر بیش از نود روز از تاریخ سررسید باعث تبدیل به حال شدن مانده دیون می شود.

  منبع: مهر

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  فیلم/ دکتر حسن عباسی هرجا هستیم آنجا مرکز عالم است تحقیر آقای خاص در خانه قدیمی‌اش/ چلسی به صدر جدول نزدیک شد تصویب کلیات طرح تقویت و حمایت از بسیج رسانه در کمیسیون فرهنگی مجلس بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز یکشنبه وزیر اطلاعات: با پرهیز از هرگونه اختلاف، در مسیر وحدت و انسجام گام برداریم خوداتکایی به معنای قطع رابطه با دیگران نیست/ اقتصاد مرز نمی‌شناسد ما خواستار به نتیجه رسیدن موضوع ریاست جمهوری لبنان هستیم هاشمی رفسنجانی: راهکارمبارزه بافساد تمکین به قانون است/برجام نیاز جامعه جهانی بود کمیسیون انرژی تقاضای اشراف بیشتر بر IPC دارد عکس/ استفاده ارتش عراق از پهپاد در نبرد موصل نیسان شاسی ۳۴۰۰۰دلاری را تولید کرد +تصاویر ماموریت مهم «صالحی امیری» در وزارت ارشاد چیست؟ شلیک موشک های زلزال ۳ و قاهر ۱ ارتش یمن به پایگاه های نظامی عربستان تک تیرانداز موصل، جلاد داعش را کشت کمیسیون انرژی تقاضای اشراف بیشتر بر IPC دارد جهت گیری دولت ایجاد فضای مناسب برای کسب و کار در عرصه داخلی و خارجی است آقای روحانی! «سیف و صالحی» هم به دنبال «سیب و گلابی» بودند؟ اژه ای: آخرین وضعیت پرونده نرگس محمدی/اشتغال مسئولان دوتابعیتی قابل پیگیری است تنها راه غلبه بر مشکلات موجود در منطقه گفت‌وگو ومذاکره سیاسی است بزرگ‌ترین وزارتخانه دولت، مشکلاتی بزرگ‌تر از دولت دارد؟