رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۲۸ | کد خبر : 13472
 • چرا عربستان حریری را مجازات کرد؟

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه الاخبار در یادداشتی به قلم «میثم رزق» نوشت که خاندان آل سعود درایتی را که همواره برای مریدان خود از آن دَم می زدند، از دست داده‌اند و شلیک به همه طرف‌ها در لبنان از جمله سعد حریری «وکیل سیاسی خود» را آغاز کرده‌اند.

  این روزنامه افزود: دلایل زیادی برای این رفتار مسؤولان سعودی وجود دارد؛ از جمله اینکه همه «سرمایه‌گذری‌های» عربستان در لبنان در طول ۱۰ سال گذشته سود قابل ذکری نداشته است؛ یعنی حریری نتوانسته است که هیچ‌گونه امتیازی چه در زمان برگزاری اعتراضات گسترده و چه در زمان برگزاری دادگاه بین‌المللی (درخصوص ترور پرونده رفیق حریری نخست وزیر اسبق لبنان) و چه در دولت و چه در میز گفت وگوهای ملی لبنان از حزب الله بگیرد.

  این روزنامه افزود: عربستان عادت کرده است هرکسی را که مخالف رویکرد و سیاست خود می بیند، مجازات کند. مسؤولان سعودی نتوانسته‌اند موضع تردید آمیز و سردرگم سعد حریری رئیس جریان المستقبل – به خاطر شرایط‌اش در لبنان – را در قبال اقدام خودشان و سایر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در تروریستی خواندن حزب الله هضم کنند، لذا تصمیم گرفته‌اند که حریری را محاصره کرده و از ضعیف ترین ناحیه یعنی شرکت «سعودی اوجیه» فشار بیاورند، شرکتی که به دلیل درآمدهای مالی برای حریری نقش ریه را ایفا می‌کند.

  سعد حریری مدیریت شرکت پیمانکاری «سعودی اوجیه» در عربستان را در دست دارد که با بحران مالی چندین ماهه روبرو است و نتوانسته است حقوق کارکنانش را بپردازد.

  روزنامه سعودی عکاظ دیروز در همین راستا نوشت: عربستان تدابیری را برای بازخواست شرکت سعودی اوجیه به علت تاخیر در پرداخت حقوق هزاران کارمندش اتخاذ کرده است.

  به گزارش وعده صادق به نقل از شبکه العالم، روزنامه الاخبار افزود: شخصیت‌های بارز جریان المستقبل و نزدیکان به حریری تایید می‌کنند که اقدامات عربستان علیه این کشور در وهله اول متوجه خود حریری است. این منابع فاش کردند که سفر ۲۴ ساعته حریری به عربستان در خصوص مسائل مالی بوده است و مسؤولان سعودی به وی این فضا را منتقل و برای آن زمینه‌سازی کرده‌اند. این شخصیت‌های بارز جریان المستقبل و نزدیکان حریری «ضربه» جدید عربستان را به خاطر «رضایت نداشتن امرای جدید سعودی از سیاست حریری از زمان بازگشت وی به لبنان و نتیجه ناتوانی وی در همراهی کردن با حمله ریاض علیه حزب الله و عدم آمادگی‌اش برای اجرایی‌کردن تصمیم عربستان در صحنه داخلی لبنان» می‌دانند. از این رو، عربستان بعد از تهدید سیاسی حریری از طریق مقاله‌های منتشر شده در رسانه‌های نزدیک به آل‌سعود، فشار مالی به وی را در دستور کار قرار داد.

  به گفته این منابع جریان المستقبل، عربستانِ امروز، با عربستانِ دوران ملک عبدالله بن عبدالعزیز شاه سابق سعودی تفاوت دارد و این ملک عبدالله بود که از حریری حمایت کامل می‌کرد و جلوی گشوده‌شدن پرونده این شرکت را می‌گرفت. اما دست‌اندرکاران نظام جدید سعودی به حریری می‌گویند حد و مرزی برای رفتار وجود دارد که آن را عربستان ترسیم می‌کند و نباید از آن گذر یا در مقابل آن اجتهاد کرد.

  انتهای پیام/

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار