• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۴ | کد خبر : 13541
 • به گزارش وعده صادق به نقل از عصرهامون، جمعی از زنان نخبه سیستان و بلوچستان با صدور بیانه‌ای نسبت به اظهارات معاون رییس جمهور واکنش نشان داده و خواستار عذرخواهی مولاوردی از مردم استان شدند.

  متن کامل این بیانیه که در اختیار این پایگاه خبری قرار گرفته است به شرح ذیل است:

  بسمه تعالی

  انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ به شمار می آید که با شعار آزادی معنوی انسان در بند نظام سرمایه داری را به هویت اصیل خود باز گرداند. زنان از مهمترین مخاطبان این پیام بودند چرا که در دوران پهلوی در مظلومیتی دوگانه قرار داشتند؛ از سویی گرفتار خشونت ناشی  از بی سوادی و نا آگاهی از فرهنگ اصیل اسلامی بودند و از دیگر سو تحت سیاست های نظام سرمایه داری به بردگی کشیده شده بود، در چنین شرایطی زنان به عنوان مصادیق نا مفهوم مستضعف، به ندای امام (ره) لبیک گفتند و برای نخستین بار آثار حضور اجتماعی زن مسلمان به منصه حضور در آمد.

  انقلاب اسلامی بستری برای طرح نگاه متعالی اسلام به زن فراهم کرد، در نگاه اسلام در عین توجه به رشد فردی مهمترین نقش در تکامل اجتماع بر عهده زن قرار می گیرد، بر این اساس در اندیشه بزرگان انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه به زنان به عنوان یک نیروی عظیم اجتماعی نگریسته شد، خانواده نیز به عنوان سلول بنیادی اجتماع مورد توجه قرار گرفت زیرا خانواده بستر انتقال فرهنگ ناب اسلامی به نسل های آتی است.

  گرچه دولت های مختلف مطابق با ارزش های انقلاب اسلامی برای ارتقاء جایگاه زن و استحکام خانواده اقدامات مثبتی انجام داده اند و در مسائل مربوط به حوزه زنان پیشرفت هایی حاصل شده است اما در دولت فعلی نه تنها در قلمرو نقش زن در کانون خانواده توجه نمی شود بلکه خانواده را مانع خود شکوفایی زن دانسته و به جای اینکه مشاور امور بانوان ریاست جمهوری به فکر چاره جویی برای دست یابی به وضعیت مطلوب در حوضه زنان و خانواده باشد به بیان سخنان دور از واقعیت و بدون تحقیق در استان پرداخته و در مصاحبه خود اظهار نموده که ((روستایی در سیستان و بلوچستان داریم که تمامی مردان آن روستا اعدام شده اند و…)) !!! و بازتاب چنین ادعای کذبی فرصت استان را تبدیل به تهدید می کند و باعث می شود تا چهره استان محروم تر و مظلومیت مردم بیشتر شود.

  خطاب سخن به سرکار خانوم ملاوردی است که چرا سعی دارید چهره بدی از این استان منعکس کنید؟ در حالی که مردم این استان مرز دارانی غیور، با فرهنگ و با غیرت هستند، شما باید به خاطر توهین خود از مردم سیستان و بلوچستان عذرخواهی کنید و بهتر است به فکر پیگیری مشکلات مردم باشید، این سخنان جای تعجب دارد و این همان آب ریختن در آسیاب دشمن است !

  فردی که باید به خدمت رسانی به زنان بپردازد با سخنان نسنجیده و دور از واقعیت به مردم یک استان مرزی کشور توهین می کند و باعث جریحه دار شدن روحیه مردم غیور و با صلابت استان شده و در استانی که دست مزدوران کثیف آمریکایی و اسرائیلی به خون مردم شیعه و سنی که در برقراری امنیت از هیچ تلاشی فروگذار نکرده اند آلوده است موج بدی را به راه انداخته است لذا ضمن درخواست از مسئولین قضایی جهت پیگیری جدی این موضوع، برای بار دوم تاکید می کنیم تا خانوم ملاوردی از مردم این خطه شهید پرور عذرخواهی نماید و در جهت تحقق کرامت و بالندگی زنان متناسب با ظرفیت و استعداد های زنان در عرصه های علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بر پایه نظام نهادی، حقوقی و قانونی کار آمد، منسجم و هدایت گر در همه شئون و عرصه های حضور زن و خانواده به وظایف و مسئولیت هایش بپردازد.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  عکس/ روایت عکاس بلژیکی از ایرانِ واقعی کوروش سلیمانی روحانی شد ترکان: سازمان استاندارد موضوع کنترل و مدیریت کیفیت را جدی بگیرد فیلم/ سیدعلی خمینی : مسئولین حق زندگی اشرافی ندارند. خانه مجلل ۱۷ متری با همه امکانات + تصاویر دلخوش‌ها و دلواپسان کنار هم شاهد بدعهدی آمریکا هستند لب‌تاپ برای مطالعات عمیق، خسته‌کننده است اولین سالگرد شهید مصطفی صدرزاده برگزار می‌شود خیال شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بزرگ است پاداش «داعش» برای ازدواج با دختران نابالغ! عکس/ مرحله حضوری سرشماری عمومی نفوس و مسکن خیال شکست‌ناپذیری آمریکا خطایی بزرگ است/ آمریکا در منطقه به‌شدت زمین‌گیر و درمانده است علیرضا پناهیان رمز عبور از فتنۀ شدیدتر از دجال رافاش کرد چگونه تپش قلب خود را درمان کنیم انواع زانو دردها و درمان آنها ناوگروه صلح و دوستی ناوگان شمال به میهن اسلامی بازگشت تاج: یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان برای سفر تیم ملی به چین هزینه شد از ثبات بازار نفت، قیمت عادلانه و سهم منصفانه تولیدکنندگان حمایت می‌کنیم/ استفاده ابزاری برخی قدرت‌ها از ‏گروه‌های تروریستی به زیان آن‌ها خواهد بود نجفی ۳ سال قبل: به علت بیماری قلبی توانایی ادامه فعالیت در دولت را ندارم؛ نجفی امروز: فردا برای وزارت آموزش و پرورش به مجلس معرفی می شوم/ احیای قلبی «وزارت آموزش و پرورش» به دست وزیر بیمار! رئیس‌جمهور ونزوئلا با رهبر انقلاب دیدار کرد